W przypadku graczy, wybór właściwej myszki komputerowej może w dużym stopniu wpłynąć na grę i zadecydować o jej powodzeniu lub porażce. Chodzi nie tylko o doskonałe odwzorowanie ruchów dłoni za pomocą myszki, ale również o wygodę podczas wielu godzin spędzonych przed ekranem komputera.

Jaka powinna być myszka komputerowa dla gracza?

Myszka gamingowa powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu i dokładnie odwzorowywać ruchy wykonywane dłonią. Najlepsza mysz to taka, która pozwala na dostosowanie funkcjonalności konkretnych przycisków.

Myszka z kablem czy bez?

Wiele osób uważa, że najlepsze myszy dla graczy to modele kablowe. Jednak myszki bezprzewodowe są tak zoptymalizowane, że zdecydowanie wygrywają ze swoimi poprzednikami. Jeśli zdecydujemy się na myszkę bezprzewodową pamiętajmy, że powinna mieć ona duży zasięg – co najmniej 5 metrów.

myszka komputerowa dla gracza

Myszka optyczna czy laserowa?

Jednym z ważniejszych elementów jest wybór technologii myszki komputerowej. Do wyboru są myszki optyczne i laserowe. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej precyzyjne, jednak ich cena jest wyższa. Ponadto działają na wszystkich powierzchniach – nawet tych jednobarwnych i połyskujących. Natomiast myszy optyczne mają z tym problemy i najlepiej działają na podkładkach.

Czułość

W przypadku gier bardzo ważna jest precyzja. Dlatego, wybierając myszkę komputerową dla gracza powinniśmy zwrócić uwagę na jej czułość – im większa, tym większa precyzja.

Myszka do konkretnej gry

Warto zastanowić się, w jakie gry najczęściej będziemy grać i dobrać do nich odpowiednią myszkę. Niektóre z gier wymagają szybkiego ruchu, a inne precyzji.

Mysz Rebeltec Punisher 2 Mysz Rebeltec Punisher 2

Rodzaj myszy Mysz optyczna
Profil myszy Praworęczna
Ilość przycisków 7
Rolka przewijania tak
Interfejs USB
Podłączenie do komputera Przewodowa
Mysz Tracer Gamezone Claw Mysz Tracer Gamezone Claw

Rodzaj myszy Mysz optyczna
Profil myszy Praworęczna
Ilość przycisków 6
Rolka przewijania tak
Interfejs USB
Podłączenie do komputera Przewodowa
Mysz Tracer BATTLE HEROES Scorpius Mysz Tracer BATTLE HEROES Scorpius

Rodzaj myszy Optyczna
Profil myszy Praworęczna
Ilość przycisków 6
Rolka przewijania tak
Interfejs USB
Podłączenie do komputera Przewodowa

Programowanie przycisków

Myszka komputerowa dla gracza powinna mieć co najmniej pięć przycisków, dzięki którym będzie bardziej funkcjonalna. Warto wybrać urządzenie, które umożliwi zaprogramowanie przycisków do naszych potrzeb i stworzenie kilku różnych profili.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, że myszka komputerowa musi płynnie przesuwać się po podłożu, a jednocześnie zapewniać graczowi wygodne podparcie. Warto również wybrać model z antypoślizgową obudową, dzięki której palce nie będą się ślizgać podczas gry.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Na co zwrócić uwagę przy wyborze telewizora?

21 maja, 2019
Close