Epson EcoTank to przełomowa seria drukarek atramentowych, która zmienia tradycyjne podejście do drukowania w domach i biurach. Charakteryzuje się unikalnym systemem zbiorników na atrament, dzięki czemu pozwala na znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych. W artykule przyjrzymy się bliżej technologii Epson EcoTank – sprawdzimy, czym się charakteryzuje i jakie są jej największe zalety.

Epson EcoTank – linia drukarek z systemem CISS

Epson EcoTank to linia drukarek atramentowych, reprezentująca nowoczesne podejście do drukowania. Są to drukarki bez kartridży, które mają stały system zasilania atramentem. W odróżnieniu od konwencjonalnych modeli atramentowych, drukarki EcoTank wykorzystują duże, wbudowane zbiorniki na atrament. Eliminuje to potrzebę regularnej wymiany kartridży, zastępując ją prostym uzupełnianiem atramentu z butelek. Taki system umożliwia użytkownikom drukowanie dużych ilości stron bez konieczności częstego dokupywania nowego tuszu.

W drukarkach Epson EcoTank proces tworzenia wydruku na papierze odbywa się poprzez rozpylanie atramentu przez głowicę drukującą, podobnie jak w tradycyjnych urządzeniach atramentowych. Natomiast kluczową różnicą jest sposób dostarczania atramentu do głowicy – za pomocą specjalnego mechanizmu atrament płynie bezpośrednio ze zbiorników, co gwarantuje stały dopływ i równomierne rozpylanie tuszu. Urządzenia EcoTank wykorzystują także zaawansowane oprogramowanie i czujniki, aby precyzyjne monitorować poziomów atramentu. Dzięki temu są w stanie poinformować użytkownika o konieczności dokupienia i uzupełnienia tuszu. Sprawia to, że ryzyko nieoczekiwanego przerwania druku z powodu braku tuszu jest znikome.

Epson EcoTank
Źródło: materiały marki Epson

Czym się charakteryzują drukarki Epson EcoTank?

Mimo że drukarki EcoTank mogą być droższe w zakupie w porównaniu z klasycznymi atramentówkami, w dłuższej perspektywie mogą przynieść znaczące oszczędności. Jest to związane właśnie z systemem stałego zasilania tuszem. W zestawie startowym każda drukarka z serii EcoTank ma komplet atramentu, pozwalający na wydrukowanie ok. 4300 stron w czerni i ok. 7300 stron w kolorze, co odpowiada aż 66 standardowym kartridżom. Jeden taki zestaw może nawet wystarczyć na kilkadziesiąt miesięcy drukowania – wszystko jednak zależy od potrzeb użytkownika. W porównaniu z tradycyjnymi drukarkami atramentowymi oszczędność kosztów drukowania wynosi aż 90%.

Jeśli chodzi o tusz do drukarki Epson EcoTank, to do wyboru mamy zarówno tusze czarne, jak i kolorowe. Tusz czarny kupimy w butelce o pojemności 127 ml, natomiast tusze kolorowe dostępne są w buteleczkach o pojemności 70 ml.

drukarki z serii Epson EcoTank
Źródło: materiały marki Epson

Drukarki EcoTank – największe zalety

Seria urządzeń drukujących EcoTank od marki Epson oferuje użytkownikom wiele korzyści. Urządzenia są nie tylko wygodne w obsłudze, lecz także ekonomiczne i ekologiczne. Oto ich największe zalety:

  • Tanie drukowanie – urządzenia Epson EcoTank charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji, ponieważ mają duże zbiorniki, które mieszczą więcej tuszu niż standardowe kartridże. To umożliwia drukowanie większej liczby stron bez częstego wymieniania atramentu.  W przypadku drukarek Epson EcoTank koszt wydruku jednej strony w czerni to mniej niż 1 gr, a w kolorze około 1,2 gr.
  • Wysoka jakość wydruku – zapewniają dokładne odwzorowanie kolorów i szczegółów, co czyni je idealnym wyborem zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.
  • Łatwa obsługa – drukarki Epson EcoTank mają łatwy w obsłudze system napełniania tuszu. Każda butelka z tuszem ma unikalny system „Key-lock”, co zapewnia idealne dopasowanie.
  • Oszczędność energii – zarówno drukarki, jak i urządzenia wielofunkcyjne z serii Epson EcoTank są ekologiczne. Dzięki technologii PrecisionCore, która nie wymaga użycia ciepła, pobierają znacznie mniej energii. Przekłada się to na mniejsze rachunki za prąd i korzyści dla środowiska.
  • Ekologia – drukarki z serii EcoTank są bardziej przyjazne dla środowiska niż standardowe atramentówki. Nie mają bowiem kartridży, a to oznacza mniejsze zużycie energii i mniej odpadów. Poza tym do produkcji drukarek wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu. Najlepszym przykładem jest drukarka Epson L3550, która została wykonana w co najmniej 30% z tworzywa sztucznego.
  • Długa żywotność – solidna budowa, wytrzymałe materiały i wysokiej jakości tusze sprawiają, że są to urządzenia długowieczne i niezawodne.
Epson EcoTank
Źródło: materiały marki Epson

Epson EcoTank – jaki model kupić?

Jaką drukarkę z serii EcoTank kupić? W ofercie producenta znajdziemy wiele godnych polecenia modeli. Ze swojej strony śmiało mogę polecić urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3550. To nie tylko drukarka, ale również skaner i kopiarka. Świetnie sprawdzi się w domu i w niedużym biurze. Oprócz korzyści, jakie daje EcoTank, ten model drukarki oferuje nam jeszcze moduł Wi-Fi, dzięki któremu można drukować dokumenty i zdjęcia za pomocą połączenia bezprzewodowego. Poza tym obsługuje opcję Apple AirPrint i Wi-Fi Direct, co pozwala połączyć urządzenie z siecią domową i drukować dokumenty z urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów i laptopów.

Wielofunkcyjna drukarka Epson L3550 pracuje szybko i sprawnie. Umożliwia wydrukowanie 20 kartek na minutę w kolorze oraz do 33 kartek mono na minutę. Maksymalna rozdzielczość wydruku wynosi 4800 x 1200 dpi, co oznacza, że na drukarce z powodzeniem można drukować dobrej jakości zdjęcia. W zestawie znajdują się 4 oddzielne butelki 65 ml z tuszami oraz jedna dodatkowa butelka z czarnym atramentem.

Epson EcoTank urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3550

Technologia druku: Atramentowa - kolorowa
Szybkość druku w kolorze (str./min): 20
Szybkość druku w mono (str./min): 33
Wi-Fi: Tak
Typ skanera: CIS
powerbank

Podsumowanie

Czy warto kupić drukarkę z serii Epson EcoTank? To zdecydowanie dobry wybór zarówno dla domów, jak i biur, które wymagają niezawodnego i ekonomicznego drukowania w codziennym użytkowaniu. Te drukarki, dzięki zastosowaniu dużych, łatwo uzupełnianych zbiorników na atrament, znacznie obniżają koszty eksploatacji. Pozwalają zatem na drukowanie większej liczby stron bez konieczności częstego zakupu nowego tuszu. Ta innowacyjna technologia nie tylko przyczynia się do oszczędności, ale także oferuje wysoką jakość wydruku i jest przyjazna dla środowiska.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 3 Average: 5]
+ posts

Entuzjasta nowoczesnych rozwiązań w świecie sprzętów elektronicznych. Jego zamiłowanie do technologii sprawia, że zawsze jest na bieżąco z innowacjami, które ułatwiają życie w domu. Jest wielkim fanem weekendowych wypadów po Polsce. Uwielbia odkrywać malownicze zakątki naszego kraju, od górskich szlaków po nadmorskie promenady.

Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Soundbar do telewizora – poznaj jego zalety

29 października, 2018
Close