Wiele osób zastanawia się, czy warto umieścić telewizor w sypialni. Z jednej strony jest to pokój przeznaczony na sen i odpoczynek, w którym powinna panować spokojna i przytulna atmosfera. Z drugiej strony, coraz częściej oglądamy ulubione filmy i seriale przed pójściem spać. W dzisiejszym tekście zastanowimy się, jakie zalety i wady niesie takie rozwiązanie, a jeśli już zdecydujemy się na telewizor w sypialni – to jaki powinniśmy wybrać i gdzie go ustawić?

Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD
Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD

Telewizor w sypialni – tak czy nie?

Umieszczenie telewizora w sypialni wzbudza skrajne emocje. Niektórzy uważają, że sypialnia powinna służyć odpoczynkowi, a urządzenie elektroniczne będzie tylko przeszkadzać i zaburzać spokój domowników. Przeciwnicy twierdzą również, że telewizory wytwarzają promieniowanie elektromagnetyczne, które nie tylko pogarsza nasze samopoczucie, ale również może utrudniać sen i powodować bóle głowy. Poza tym telewizor zabiera wiele cennego czasu, który moglibyśmy spożytkować w innych sposób, np. na czytanie książek czy spędzanie więcej czasu z rodziną.

Możliwość oglądania ulubionego serialu w wygodnym łóżku jest jednak dość kuszącą propozycją, szczególnie w czasie chłodnych wieczorów, które nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla osób, które cały dzień pracują i wykonują szereg obowiązków domowych, możliwość obejrzenia telewizji przed pójściem spać jest jedyną formą rozrywki. Poza tym nie muszą się one martwić, że przysną w czasie seansu, bo i tak już leżą we własnym łóżku. Telewizor w sypialni jest dla wielu osób doskonałym sposobem na urządzenie maratonu filmowego.

telewizor w sypialni

Jaki wybrać telewizor do sypialni?

Jeśli jednak zdecydujemy się ulokować telewizor w sypialni, powinniśmy dobrze zastanowić się nad jego parametrami. Ważna jest przede wszystkim przekątna ekranu, która nie powinna być tak duża, jak w przypadku telewizora umieszczonego w salonie. Wiele zależy oczywiście od wielkości sypialni – w przypadku małego pomieszczenia dobrze sprawdzi się nawet 32-calowy model. Natomiast do dużego pomieszczenia możemy pokusić się o zakup większego ekranu o przekątnej 43 cali, a nawet 50 cali. O ile duże telewizory pięknie prezentują się w salonie, tak już w sypialni nie będą tak estetyczne. Zwróćmy także uwagę na rozdzielczość ekranu – powinna być to minimum rozdzielczość Full HD, która zapewni szczegółowy obraz z naturalnymi kolorami. Warto również wybrać telewizor z funkcją Smart TV. Dzięki niej zyskamy dostęp do szerokiej bazy filmów, seriali i programów, a także możliwość korzystania z sieci Internetowej.

Powiesić czy postawić?

Na koniec pojawia się jeszcze jedno pytanie. Mianowicie: gdzie ustawić telewizor w sypialni? Może być on ustawiony zarówno ma szafce, jak i powieszony na ścianie. Jednak z racji tego, że w sypialni oglądamy telewizję w pozycji leżącej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zawieszenie odbiornika na ścianie. Do tego wystarczy nam odpowiedni uchwyt do telewizora, najlepiej z możliwością regulacji w pionie i poziomie. Dzięki temu będziemy mogli regulować kąt nachylenia ekranu w zależności od pozycji, w której się znajdujemy. Warto również zadbać, aby odstęp pomiędzy łóżkiem a telewizorem wynosił co najmniej 3 – 4 metry, a sam odbiornik został zawieszony na linii naszego wzroku. Takie ustawienie gwarantuje wysoki komfort oglądania telewizji.

telewizor w sypialni Telewizor Panasonic TX-43FX550E

Rodzaj ekranu: LED
Przekątna ekranu (cal): 43
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Format HD: 4K
Smart TV: tak
telewizor w sypialni
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Laserowa czy optyczna? Jaką myszkę dla gracza wybrać?

21 listopada, 2018
Close