Wybierając telewizor do salonu, sypialni lub pokoju dziennego, większość osób zwraca uwagę na jego rozmiar, rozdzielczość, jakość obrazu oraz dźwięku. Bez wątpienia są to najważniejsze parametry techniczne. Jednak, aby oglądanie stało się jeszcze przyjemniejsze, warto pomyśleć również o dodatkowych funkcjach. Jedną z nich jest technologia Ambilight oferowana przez markę Philips. Sprawdzamy, na czym polega i jakie są jej największe zalety. Podpowiadamy również, jaki telewizor Philips Ambilight 3-stronny warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Co to jest funkcja Ambilight?

Na początku warto wytłumaczyć, czym tak w ogóle jest technologia Ambilight. Jest to system doświetlający otoczenie telewizora. Składają się na nie listwy LED, które zamontowane są wzdłuż krawędzi telewizora i skierowane w stronę ściany, która odbija światło. W ten sposób tworzy się kontrast pomiędzy jasnym ekranem a ciemną ścianą. Technologia Ambilight ma możliwość wyświetlania poświaty w różnych kolorach, w zależności od tego, co wyświetlane jest na ekranie telewizora.

Ambilight to autorska technologia producenta, a więc dostępna jest wyłącznie w telewizorach Philips. Pierwsze odbiorniki z systemem Ambilight pojawiły się w sprzedaży w 2004 roku. Od tamtej pory marka Philips sukcesywnie udoskonala swoją technologię, oferując klientom coraz nowocześniejsze rozwiązania, które zapewniają jeszcze bardziej satysfakcjonujące doświadczenia z oglądania.

Philips Ambilight 3-stronny – co to jest?

W ofercie marki Philips znajdziemy wiele rodzajów telewizorów z technologią Ambilight. Należy jednak zaznaczyć, że ten system świetlny nie działa w ten sam sposób we wszystkich odbiornikach.

  • Philips Ambilight 2-stronny – taki system ma dwa odcinki LED, umieszczone po obu bokach telewizora.
  • Philips Ambilight 3-stronny – to jeden z najpopularniejszych rodzajów systemu Ambilight. Diody LED umieszczone są po bokach i na górze odbiornika.
  • Philips Ambilight 4-stronny – w takim przypadku diody LED znajdują się przy każdej krawędzi telewizora.

Najnowszą wersją technologii Ambilight jest Ambilux, czyli inaczej Ambilight Projection. W tym formacie producent nie zastosował jednak diod LED, a mikroprojektory, które rzucają światło na ścianę i mieszaninę kolorów, aktualnie wyświetlanych na ekranie.

Jak działa Philips Ambilight 3-stronny?

Technologia Ambilight w telewizorach Philipsa ma kilka trybów działania. Dzięki temu można jej używać jako pewnego rodzaju lampki nocnej lub ozdoby pomieszczenia. W trybie domyślnym technologia Ambilight próbkuje wyświetlany na ekranie obraz, a następnie wykorzystuje diody LED, by dopasować do niego doświetlenie. Zsynchronizowane barwy na ścianie dodają seansowi immersji. To zdecydowanie największa zaleta tej technologii.

Oprócz tego Philips Ambilight 3-stronny może też podświetlać ścianę za telewizorem tylko jedną barwą. Użytkownik sam możesz wybrać kolor i ustawić jego intensywność. W ten sposób Ambilight może też działać, gdy telewizor jest wyłączony. Co ciekawe, Ambilight można też zsynchronizować z muzyką, a nawet zaprogramować tak, aby uruchamiał się o poranku lub wieczorem, ułatwiając zasypianie.

 

Jaki Philips Ambilight 3-stronny kupić?

Na rynku znajdziemy wiele telewizorów Philips z Ambilight – zarówno modele LED, MiniLED, jak i najwyższej klasy telewizory OLED. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony nie tylko od naszych preferencji, ale również od metrażu pomieszczenia, w którym zostanie ustawiony lub zawieszony na ścianie. Poza tym, wybierając telewizor Philips Ambilight 3-stronny warto wziąć pod uwagę rozdzielczość, funkcję Smart TV oraz inne dodatkowe opcje, które wpływają na wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Telewizor Philips 50PUS8007/12 z 3-stronnym Ambilight

Do średnich i dużych pomieszczeń dobrze sprawdzi się telewizor Philips Ambilight 3-stronny, np. model Philips 50PUS8007/12. Będzie on dobrym wyborem nie tylko dla miłośników kina. Sprawdzi się również dla graczy, którzy oczekują dużej responsywności i szybkości w działaniu. Poza trójstronnym Ambilightem telewizor cechuje się bardzo niskim opóźnieniem sterowania i obsługuje główne formaty HDR. Ma również mechanizm VRR, którego zadaniem jest synchronizowanie pracy matrycy z układem graficznym konsoli. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się wysokiej jakości, płynną i responsywną rozgrywką.

Warto dodać, że telewizor Philips 50PUS8007/12 działa na systemie Android, oferuje sterowanie głosowe, a także systemy Dolby Vision i Dolby Atmos, które zapewniają doskonałe efekty dźwiękowe.

telewizor Philips Ambilight 3-stronny Telewizor Philips 50PUS8007/12

Przekątna ekranu: 50''
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Typ panelu: LED
Smart TV: Android TV
Wersja Ambilight: 3-stronny
telewizor Philips Ambilight 3-stronny

Telewizor Philips 43PUS8007/12 z 3-stronnym Ambilight

Jeśli szukamy telewizora z technologią Ambilight do mniejszych pomieszczeń, np., do sypialni czy pokoju dziecięcego, warto pod uwagę wziąć model Philips 43PUS8007/12 z ekranem o przekątnej 43 cale. Podobnie jak omawiany wyżej telewizor, ten odbiornik również wyposażono w trójstronny Ambilight. Dzięki temu światła wokół krawędzi telewizora zmieniają się w zależności od tego, co pojawia się na ekranie.

Oprócz systemu Ambilight odbiornik ten oferuje również wiele innych funkcji, m.in. opcję Smart TV, która działa na systemie Android. Zapewnia ona dostęp do wielu aplikacji, platform VOD, a także ułatwia strumieniowe przesyłanie filmów i programów. Warto również dodać, że telewizor Philips współpracuje z Asystentem Google, dzięki czemu można nim sterować za pomocą własnego głosu, korzystaj z głośnika i aplikacji zdalnej Android TV.

telewizor Philips Ambilight 3-stronny Telewizor Philips 43PUS8007/12

Przekątna ekranu: 43''
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Typ panelu: LED
Smart TV: Android TV
Wersja Ambilight: 3-stronny
telewizor Philips Ambilight 3-stronny

Czy warto kupić TV z Ambilight?

Oczywiście, że tak! Technologia Ambilight zapewnia znacznie lepsze wrażenia wizualne podczas oglądania telewizji. Niezależnie od tego, czy oglądamy filmy, seriale, czy może transmisje sportowe, Ambilight zawsze wprowadzi niepowtarzalny nastrój, sprawiając, że oglądanie stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Warto wspomnieć, że technologia Ambilight pozytywnie działa na nasz wzrok, gdy oglądamy telewizję po zmroku. To dodatkowe źródło światła sprawia, że ściana za telewizorem jest lepiej oświetlona. Dzięki temu wzrok nie skupia się na jednym jasnym punkcie, co zmniejsza liczbę mrugnięć i sprawia, że reakcja na bodźce jest znacznie szybsza. System świetlny Ambilight sprawia zatem, że nasze oczy mniej się męczą.

Podsumowanie

Telewizor Philips Ambilight 3-stronny to innowacyjne rozwiązanie, które sprawi, że codziennie oglądanie telewizji stanie się bardziej angażujące i o wiele przyjemniejsze. Dzięki temu, że oświetlenie Ambilight działa w różnych trybach, każdy użytkownik może je dostosować do swoich potrzeb – zarówno barwę, jak i intensywność światła.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 9 Average: 4.6]
+ posts

Entuzjasta nowoczesnych rozwiązań w świecie sprzętów elektronicznych. Jego zamiłowanie do technologii sprawia, że zawsze jest na bieżąco z innowacjami, które ułatwiają życie w domu. Jest wielkim fanem weekendowych wypadów po Polsce. Uwielbia odkrywać malownicze zakątki naszego kraju, od górskich szlaków po nadmorskie promenady.

Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Myszka komputerowa dla gracza – jaka najlepsza?

19 grudnia, 2018
Close