Komputery służą nam już od wielu, wielu lat. Stały się one bardzo ważnym urządzeniem – są narzędziem do wyszukiwana ważnych informacji, przydają się w pracy, a także zapewniają różnego rodzaju rozrywki. Coraz częściej konsumenci sięgają po komputery przenośne czyli laptopy. Można z nich korzystać wszędzie – nie ma żadnych ograniczeń. Okazuje się, że większość z nas najczęściej używa laptopa w łóżku lub na kanapie. Często trzymamy go na kolanach, lub na poduszce. Każdy laptop podczas pracy w mniejszym lub większym stopniu się nagrzewa, dlatego trzymanie go na pościeli czy ciepłym kocu może niekorzystnie na niego wpłynąć. Z pomocą spieszą różnego rodzaju podkładki chłodzące, które zapewniają odpowiedni obieg powietrza.

Jak działa podkładka chłodząca?

Podkładka chłodząca pod laptopa to płaskie urządzenie o prostej konstrukcji. Główną rolę odgrywa tutaj wentylator, który kieruje zimne powietrze w spód laptopa. Podłącza się ją do komputera za pomocą kabla USB. Jej zadaniem jest obniżenie temperatury podzespołów laptopa – czyli procesora i karty graficznej.

podkładka chłodząca

Czy podkładka chłodząca jest nam potrzebna?

Jak sama nazwa wskazuje – zadaniem podstawki jest chłodzenie laptopa. Oprócz tego, niektóre modele są tak skonstruowane, że podnoszą komfort korzystania z komputera. Mamy na myśli tutaj regulację kąta nachylenia czy zmianę głośności pracy wentylatora. Jeśli często korzystamy z komputera poza biurkiem, to podkładka nie tylko go ochłodzi, ale również sprawi, że będzie nam wygodniej szperać w Internecie!

podstawka chłodzącaPodstawka chłodzącaTracer Flow

Kompatybilność z notebookami: 10 - 15 cali
Ilość wentylatorów chłodzących: 1
Zasilanie: USB
podstawka chłodząca

Jak wybrać dobrą podkładkę chłodzącą?

Na rynku znajdziemy całą masę podkładek chłodzących. Poszczególne modele różnią się między sobą konstrukcją, wyglądem, sposobem działania oraz ceną. Jak to jest, że niektóre podkładki sprawdzają się świetnie, a inne są bezużyteczne? W czym tkwi sekret? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania podkładki idealnej?

Pierwszą kwestią wartą przemyślenia jest materiał, z którego podkładka chłodząca została wykonana. Na uwagę zasługują modele wykonane z aluminium lub innego metalu. To one zapewniają najlepszą cyrkulację powietrza. Nie warto kupować plastikowych podkładek – są one mało efektywne i dość szybko się zużywają.

Najważniejszą częścią podkładki chłodzącej jest wentylator. To właśnie on wpływa na skuteczność chłodzenia. Musimy zdecydować, czy wybierzemy podkładkę z jednym a większym wentylatorem, czy kilka mniejszych. Tak naprawdę decyzję powinniśmy uzależnić od rodzaju i budowy laptopa – a dokładniej od ilości otworów wentylacyjnych.

Nie bez znaczenia jest także mobilność podkładek chłodzących. W sklepach znajdziemy podkładki, których konstrukcja jest mniej lub bardziej mobilna. Warto zastanowić się gdzie i w jakich warunkach najczęściej korzystamy z laptopa i wybrać model, który się w nich sprawdzi.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Dlaczego warto kupić głośnik Power Audio?

11 grudnia, 2019
Close