Telewizor jest nieodłącznym wyposażeniem każdego salonu. Coraz więcej osób przy jego wyborze kieruje się nie tylko wielkością i rozdzielczością ekranu, ale również zwraca uwagę, czy posiada on funkcję Smart TV. Takie modele posiadają szereg funkcji multimedialnych, które zwiększają ich możliwości i pozwalają na komfortowe oglądanie ulubionych treści. Co zatem możemy zyskać, kupując inteligentny telewizor?

Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD
Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD

Nieograniczony dostęp do multimediów

Kupując Smart TV zyskamy, przede wszystkim nieograniczony dostęp do platform VOD (Video on Demand), które oferują ogromną bazę filmów, seriali i programów telewizyjnych. Dzięki temu, w przeciwieństwie do tradycyjnych stacji telewizyjnych, możemy oglądać to, na co akurat mamy ochotę i kiedy tylko zechcemy. Poza tym możemy wielokrotnie wracać do swoich ulubionych tytułów. Oglądamy filmy bez reklam, a do tego możemy wcisnąć „pauzę” w dowolnym momencie. Obecnie usługi VOD dostarcza wiele platform, m.in.: Netflix, Amazon Prime Video czy HBO GO.

Łączność internetowa

Inteligentny telewizor oferuje również łączność internetową, a co za tym idzie możliwość przeglądania stron, korzystania z mediów społecznościowych, wysyłania i odbierania e-maili, a także wykonywania operacji bankowych. Dzięki temu, jeśli będziemy potrzebowali szybko skorzystać z Internetu, nie będziemy musieli włączać laptopa lub komputera stacjonarnego.

inteligentny telewizor

Sterowanie za pomocą smartfona

Nowoczesne telewizory zazwyczaj sterowane są na kilka sposobów. Podstawowym jest oczywiście pilot, ale o wiele bardziej interesujące jest sterowanie za pomocą smartfona. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie dedykowaną aplikację, a następnie sparować ze sobą urządzenia. W ten sposób zyskamy pełną kontrolę nad telewizorem – będziemy mogli włączyć i wyłączyć odbiornik, a także zmieniać programy i poziom głośności. Co więcej, takie połączenie pozwoli nam na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć, filmików czy muzyki zapisanych w pamięci telefonu prosto na duży ekran.

Wirtualny asystent

Niektórzy producenci oferują w swoich inteligentnych telewizorach dodatkowe udogodnienia. Jednym z nich jest, chociażby Asystent Google – ten sam, z którego na co dzień korzystamy, użytkując smartfony z Androidem. Dzięki niemu możemy sterować telewizorem, wydając odpowiednie komendy głosowe. Wystarczy, że naciśniemy na pilocie dedykowany przycisk i wydamy polecenie, a nas wirtualny asystent bez problemu je wykona.

Łączność z innymi urządzeniami

Jedną z największych zalet telewizorów Smart TV jest bezprzewodowa łączność z innymi urządzeniami. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, bez problemu możemy przesyłać treści ze smartfona do telewizora. Oprócz tego bez problemu połączy się on z konsolą do gier, odtwarzaczem filmów czy soundbarem. Dzięki temu nie będziemy musieli podpinać dodatkowych kabli do telewizora. Zapewni to nie tylko wygodę użytkowania, ale również nie wpłynie negatywnie na sam wygląd telewizora.

inteligentny telewizor Telewizor Sharp 50BL3EA

Rodzaj ekranu: LED
Przekątna ekranu (cal): 50
Format HD: 4K
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Klasa efektywności energetycznej: A+
Smart TV: tak – system Android 9.0
inteligentny telewizor
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Jak działa funkcja Smart TV w telewizorze?

8 listopada, 2018
Close