Analizator składu ciała to urządzenie, które wyglądem przypomina zwykłą wagę. Różni się jednak od niej tym, że wyposażona jest w elektrody, dzięki którym możliwe jest sprawdzenie poszczególnych tkanek u człowieka. Z analizatora składu ciała korzystają lekarze, dietetycy i sportowcy. Lekarze po to, by sprawdzić wiek metaboliczny pacjenta, dietetycy by stworzyć odpowiedni plan żywieniowy, sportowcy by sprawdzać postępy w budowaniu tkanki mięśniowej. Jak widać – waga z analizatorem to urządzenie o szerokim zastosowaniu w wielu dziedzinach.

Co to jest analizator składu ciała?

Waga z analizatorem to nic innego jak waga z dodatkowymi funkcjami o różnym stopniu rozbudowania. Niektóre modele posiadają rączkę z wyświetlaczem, której należy się trzymać podczas pomiaru. Analizator składu ciała pozwala nam sprawdzić, jaki procent całego ciała stanowią mięśnie, tłuszcz, woda oraz układ kostny. Tego typu urządzenia są coraz bardziej popularne, ze względu na panującą modę na zdrowy i aktywny styl życia. Analizatory można spotkać na siłowniach, w gabinetach dietetycznych oraz lekarskich, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzenia do domowego użytku. Istnieją także przenośnie analizatory składu ciała, do których niezbędne są baterie lub powerbank.

Powerbank
Kiano Base 2500
Pojemność (mAh): 2500
Czas ładowania (h): 3.1
Wymiary (cm): 9 x 3 x 2.2
Powerbank
eXc SOAP Czarno-różowy
Pojemność (mAh): 5000
Czas ładowania (h): 4 - 5
Wymiary (cm): 8.6 x 4.45 x 2.35
Powerbank
Tracer 10400 mAh black
Pojemność (mAh): 10 400
Czas ładowania (h): 10 - 12
Wymiary (cm): 10.8 x 7.2 x 2.3

W jaki sposób działa waga z analizatorem?

Analizator składu ciała wykorzystuje metodę bioimpedancji elektrycznej. Na urządzeniu znajdują się elektrody powierzchniowe – od dwóch do ośmiu sztuk. Badana osoba staje gołymi stopami na wagę i wtedy rozpoczyna się pomiar. Analizator przepuszcza prąd o bardzo niskim natężeniu. Sygnał wysyłany jest przez elektrody i przechodzi przez całe ciało. Tkanki mięśniowe są dobrym przewodnikiem elektrycznym, ponieważ charakteryzują się wysoką zawartością wody i elektrolitami. W czasie drogi, impuls elektryczny trafia też na opór, czyli tkankę tłuszczową. Za pomocą specjalnych formuł i wzorów obliczana jest procentowa zawartość tkanki tłuszczowej.

Waga z analizatorem – co analizuje?

Dzięki analizatorowi składu ciała można określić procent tkanki tłuszczowej w stosunku do masy ciała pacjenta. Wynik mówi nam, czy mamy prawidłową masę ciała, nadwagę czy niedowagę. Wysoki procent tkanki tłuszczowej może prowadzić do wielu chorób – nadciśnienia, cukrzycy lub chorób serca. Dzięki analizatorowi, określimy również ilość wody w organizmie a także masę kości oraz mięśni.

Jakie są zalety korzystania z analizatora składu ciała?

Pomiar jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Dzięki niemu, możemy na bieżąco monitorować skład ciała oraz tryb życia. Możemy lepiej dopasować dietę oraz śledzić jej postępy. Nie zaleca się przeprowadzania pomiarów u kobiet ciężarnych, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaką wybrać?

9 czerwca, 2020
Close