Właściwie dobrana mysz komputerowa dla gracza, znacznie poprawia komfort i skuteczność podczas gry. Wybierając mysz, należy określić, jakie parametry będą dla nas najważniejsze. Pod lupę weźmiemy dwa rodzaje myszy – optyczną i laserową. Która okaże się lepsza?

Czym jest mysz optyczna?

Ten rodzaj myszy wykorzystuje diody LED. Diody te odpowiadają za wysyłanie sygnału, który odbija się od podłoża i następnie, odbierany jest przez specjalną kamerę. W ten sposób myszki określają położenie urządzenia oraz przesyłają tę informację do komputera. Myszki optyczne zapewniają mniejszą precyzję, jednak mogą działać na wszystkich powierzchniach.

Co jest ważne dla gracza?

Myszka dla osoby grającej musi mieć wygodny i pewny chwyt. Powinna jak najdokładniej odwzorowywać ruch naszej dłoni. Ruch wskaźnika powinien być płynny, działać szybko i sprawnie. Dodatkowo, bardzo ważne jest, aby można było samodzielnie dostosować funkcje do każdego przycisku.

mysz dla gracza

Mysz z kablem czy bez?

Tak naprawdę, to czy gracz woli myszki kablowe czy bezprzewodowe, zależy od jego osobistych preferencji. Jeśli kabel jest wystarczająco długi i nie ogranicza w żadnym stopniu ruchów, to również będzie dobrym wyborem dla gracza.

Optyczna czy laserowa?

Każdy gracz ma dwie możliwości. Może zdecydować się na myszkę optyczną lub laserową. Myszki laserowe zapewniają większą precyzję. Działają na wszystkich powierzchniach – nawet jasnych i połyskujących, jednak są też droższe.

Czułość myszki – czym jest?

Im wyższa czułość myszy, tym lepiej, gdyż zwiększa się precyzja ruchów. Wiele gier wymaga szybkiej reakcji, a do tego potrzebna jest dobra myszka, która będzie szybko reagować na nasz ruch.

mysz dla gracza Mysz A4Tech Bloody Blazing A60

Łączność: Przewodowa
Sensor: Optyczny
Rozdzielczość (dpi): 4000
Liczba przycisków: 8
mysz dla gracza
mysz dla gracza Mysz gamingowa Savio Valiant

Łączność: Przewodowa
Sensor: Optyczny
Rozdzielczość (dpi): 12400
Programowalne przyciski: 8-15
mysz dla gracza
mysz dla gracza Mysz gamingowa XPG Slingshot BKCWW

Łączność: Przewodowa
Sensor: Optyczny
Rozdzielczość (dpi): 12000
Liczba przycisków: 6
mysz dla gracza

Myszka do konkretnej gry?

Oczywiście poszukiwania myszy idealnej, nie kończą się na porównaniu cen oraz czułości danych modeli. Wiele też zależy od typu gier, w które mamy zamiar grać. Czegoś innego oczekuje się podczas gry strategicznej, a czegoś innego w przypadku strzelanek.

Co nieco o programowaniu myszy

Pomimo tego, że mysz nie wymaga instalacji, zawsze dołączone jest do nich oprogramowanie. Mysz dla gracza nie powinna mieć mniej, niż pięć przycisków. Oprogramowanie powinno umożliwiać graczowi stworzenie różnych profili przycisków – czyli możliwość przypisania im konkretnych akcji. Oprogramowanie powinno działać automatycznie bez żadnych kłopotów – inaczej pozbawimy się przyjemności z grania.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Telewizor XXI wieku, czyli nowoczesne funkcje w odbiornikach

20 lutego, 2019
Close