Dobre efekty dźwiękowe podczas oglądania filmów sprawią, że oglądanie będzie znacznie przyjemniejsze. Można nawet stwierdzić, że dźwięk jest ważniejszy od obrazu. Ale w jaki sposób zadbać o perfekcyjną jakość dźwięku? Przede wszystkim należy postarać się o dobre nagłośnienie – urządzeniem, które może w tym pomóc jest soundbar. Czy soundbar sprawdzi się lepiej niż kino domowe? Na co zwrócić uwagę?

Czym jest soundbar?

Soundbar to małe urządzenie, które montuje się pod telewizorem. Jest on połączony z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Soundbar może być również podłączony do komputera, laptopa, a także innych urządzeń mobilnych. Soundbar może posiadać od 2 do 12 głośników. Dzięki dobrej lokalizacji i odpowiedniemu rozmieszczeniu, soundbar rewelacyjnie imituje dźwięk przestrzenny – dzięki czemu z powodzeniem może zastąpić kino domowe.

soundbar do telewizora Soundbar TCL S642WE

Moc (W): 200
Dekodery Dźwięku: Dolby Digital, DTS Virtual:X
Łączność: HDMI, USB, Bluetooth, AUX
soundbar do telewizora
soundbar do telewizora Soundbar LG S75Q 3.1.2

Moc (W): 160
Dekodery Dźwięku: DTS-HD, Dolby Digital Plus, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby
Łączność: Bezprzewodowa, Przewodowa, Bluetooth 4.2 L2CAP / A2DP
soundbar do telewizora
soundbar do telewizora Soundbar Samsung HW-Q60C/EN

Moc (W): 340
Dekodery Dźwięku: DTS Virtual:X, DTS, LPCM
Łączność: Bluetooth
soundbar do telewizora

Soundbar do telewizora – poznaj jego zalety i wady

Bardzo często porównujemy soundbar z kinem domowym, które również odpowiada za efekty dźwiękowe podczas oglądania filmów. Okazuje się jednak, że w kilku kwestiach, lepszym wyborem będzie soundbar. Po pierwsze, soundbar jest tańszy. Za dobry soundbar do telewizora zapłacimy znacznie mniej, niż za kino domowe. Po drugie – zajmuje niewiele miejsca, jest praktycznie niewidoczny, dlatego mogą sobie na niego pozwolić również właściciele małych mieszkań. Ponadto, zapewnia lepszą jakość dźwięku niż sam telewizor.

Niestety, każde rozwiązanie, nawet soundbar, ma swoje słabsze strony. Nie mamy tutaj możliwości konfiguracji dźwięku i ustawień. Dodatkowo, soundbar nie daje aż takich wrażeń dźwiękowych, jak kino domowe lepszej klasy.

Soundbar do telewizora – o czym warto pamiętać?

Okazuje się, że kupno soundbaru nie jest takie proste. Przed zakupem warto zrobić mały rekonesans, aby móc w pełni cieszyć się z możliwości tego urządzenia. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy wybrany przez nas model, będzie współpracował z dekoderami dźwięku w naszym telewizorze. Chodzi o to, aby był z nim kompatybilny. Warto też sprawdzić rodzaje gniazd, aby później nie okazało się, że nie możemy podłączyć soundbara. Wiele modeli posiada dodatkowe elementy, które podnoszą funkcjonalność urządzenia. Mowa tutaj o korektorze dźwięku, możliwości regulacji tonów oraz generatorze czystego dźwięku. Niektóre modele posiadają także bezprzewodowy subwoofer, który odpowiada za generowanie niskich tonów.

Soundbar czy kino domowe?

Soundbar do telewizora zapewnia wysoką jakość dźwięku i zajmuje bardzo mało miejsca. Jednak nie możemy porównywać go do wysokiej klasy kina domowego. Soundbar jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wysokiej jakości dźwięku, ale nie mają miejsca na umieszczenie tradycyjnego kina domowego.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Czy warto mieć telewizor w sypialni?

13 lutego, 2020
Close