Odtwarzacze Blu-ray cieszą się coraz większą popularność wśród konsumentów i często stanowią nieodłączną część kina domowego. Choć są droższe niż tradycyjne odtwarzacze DVD, są bardziej nowoczesne, ponieważ umożliwiają odtwarzanie płyt Blu-ray. Na rynku znajdziemy wiele modeli odtwarzaczy Blu-ray. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy?

Czym jest odtwarzacz Blu-ray?

Odtwarzacz Blu-ray to następca odtwarzacza DVD. Umożliwia on odtwarzanie filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości. Wraz z pojawieniem się na rynku płyt Blu-ray, konieczne było stworzenie sprzętu, który umożliwi ich odczyt. Standardowy odtwarzacz DVD lub komputer nie poradzą sobie z odtworzeniem tego typu nośników. Jeśli więc chcemy oglądać filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości, powinniśmy zakupić odtwarzacz Blu-ray.

odtwarzacz Blu-ray

Rodzaje odtwarzaczy Blu-ray

Na rynku znajdziemy trzy rodzaje odtwarzaczy Blu-ray. Są to odtwarzacze stacjonarne, przenośne i komputerowe. Pierwszy z nich podłącza się do telewizora i jest to zdecydowanie najpopularniejszy model. Odtwarzacz stacjonarny jest wygodny i łatwy w obsłudze, a oprócz tego posiada wiele dodatkowych funkcji. Drugi rodzaj to odtwarzacze przenośne, które doskonale sprawdzą się w podróży, są one jednak dość drogie. Ostatni rodzaj to napęd Blu-ray, który podłącza się do komputera.

Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym zadaniem odtwarzacza Blu-ray jest odtwarzanie plików multimedialnych zapisanych w różnych formatach. Dotyczy to wszystkich plików – zarówno filmowych, dźwiękowych, jak i zdjęć. Warto więc wybrać model, który będzie obsługiwał jak najwięcej formatów. Jeśli zależy nam, aby zakupiony odtwarzacz współgrał z posiadanymi już przez nas sprzętami, powinniśmy zwrócić uwagę na standard dźwięku przestrzennego. Kolejną ważną kwestią są zastosowane złącza. Odtwarzacz musi posiadać złącze HDMI, dzięki któremu możliwe będzie podłączenie go do telewizora. Należy również zwrócić uwagę na port USB, wyjście optyczne i gniazdo sieciowe. Oprócz tego, niektóre odtwarzacze Blu-ray posiadają także opcję DLNA i moduł Wi-Fi, który umożliwia na bezpośredni kontakt z domową siecią.

Odtwarzacz DVD Ferguson Regent D-1000 Karaoke<br />
8 Odtwarzacz DVD Ferguson Regent D-1000 Karaoke

Funkcja karaoke
Wbudowany kodek Dolby-Digital
Chipset MTK1389G
Soczewka HD870A
Audio: 5.1CH, 2.0CH, COAXIAL, YUV
Wideo: DV-OUT, CVBS, S-Video, SCART
Obsługa nośników USB i SDCARD
Odtwarzacz DVD Ferguson Regent D-1000 Karaoke<br />
8
Odtwarzacz multimedialny TV Smart Dekoder Odtwarzacz multimedialny TV Smart Dekoder

Procesor: AmLogic S905X2
System operacyjny: Android 9.0 Pie
Pamięć RAM (GB): 2
Łączność: Wi-Fi, Bluetooth
Czytnik kart pamięci: Tak
Odtwarzacz multimedialny TV Smart Dekoder

Dodatkowe funkcje

Odtwarzacze Blu-ray mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji. Przykładem są funkcje internetowe, dzięki którym można oglądać filmy z Internetu lub korzystać z portali społecznościowych. Ponadto, niektóre modele posiadają konwersję obrazu do Full HD, dzięki czemu są w stanie same poprawić gorszej jakości filmy.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Philips 55PUS8118/12 – telewizor do wszystkiego

10 kwietnia, 2024
Close