Seniorzy coraz częściej odnajdują się w świecie nowych technologii, o ile te nowoczesne sprzęty są dopasowane do ich potrzeb i możliwości. Komfortowy, wygodny w użytkowaniu i łatwy w obsłudze telefon komórkowy w Twoim mniemaniu będzie posiadał zupełnie inne funkcje, niż te, które będą istotne dla osób starszych. Czym powinna więc wyróżniać się telefon dla seniora?

Czytelny wyświetlacz

Jeśli chcesz, żeby bliskie Ci osoby starsze mogły swobodnie korzystać z zalet telefonu komórkowego, muszą być one w stanie odczytać wszystko, co wyświetla się na jego ekranie. Tylko w ten sposób będą mogły wybrać numer z książki telefonicznej czy napisać bądź odebrać wiadomość SMS. Dlatego też tak kluczowe jest to, aby litery i cyfry miały odpowiednią wielkość, która umożliwi im korzystanie z nawet najbardziej podstawowych funkcji telefonu.

telefon dla seniora

Duże przyciski

Senior raczej nie polubi się z ekranem dotykowym, a tym bardziej z tego rodzaju klawiaturą. Przyzwyczajony jest bowiem do korzystania z realnych przycisków i takie też powinny znaleźć się w odpowiedniej dla niego komórce. Dodatkowo powinny być one duże i czytelne, a ideałem będzie, gdy będą też jasne i dobrze podświetlone. By zapewnić mu komfortowe użytkowanie, przyciski muszą być trwałe i odpowiednio wykończone.

Prosta obsługa

To kolejna cecha dobrego telefonu dla seniora. Liczą się tylko praktyczne funkcje i przydatne informacje. Jeżeli opcji będzie za dużo starsza osoba szybko się w nich pogubi. Super prosto i szybko senior powinien być w stanie natomiast wybrać numer alarmowy, podobnie jak i wykonać połączenie do najbliższych. Najlepiej, gdy komórka ma możliwość przypisania numerów telefonów do poszczególnych klawiszy, by, w razie potrzeby, móc wybrać ten odpowiedni poprzez naciśnięcie wyłącznie jednego przycisku.

telefon dla seniora Telefon komórkowy Panasonic KX-TU160EXG

Przekątna ekranu (cal): 2.4
Tryb głośnomówiący: Tak
Typ wejścia USB: USB Typ C
Czas rozmów (h): 6.5
telefon dla seniora
telefon dla seniora Telefon Maxcom Comfort MM720

Przekątna ekranu (cal): 2.2
Tryb głośnomówiący: Tak
Czas rozmów (h): 5
Przycisk SOS
telefon dla seniora

Wytrzymała bateria

Aby uniknąć sytuacji, w których nie możesz dodzwonić się do bliskiej Ci osoby starszej, powinieneś wybrać dla niej telefon z maksymalnie wytrzymałą baterię. Nie każdy bowiem senior będzie zaprzątał sobie głowę częstym ładowaniem komórki. Najlepiej więc, by mógł robić to jak najrzadziej.

Solidna obudowa

Podczas gdy Ty obchodzisz się ze swoim smartfonem jak z jajkiem, znając jego wartość, senior może nie uważać swojej komórki za najważniejszy przedmiot na świecie. Z tego powodu o wiele lepiej sprawdzi się u niego telefon o solidnym wykonaniu. Dobrze jest również, gdy jest on stosunkowo lekki, by w ten sposób jeszcze bardziej podnieść komfort jego użytkowania przez osoby starsze.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Jak wybrać dobry smartfon?

9 marca, 2020
Close