Technologia rozwija się z każdym dniem, a urządzenia elektroniczne wyposażane są w nowoczesne funkcje, dzięki którym stają się coraz bardziej inteligentne. Od pewnego czasu rynek telewizorów zdominowały modele z funkcją Smart TV, która pozwala uzyskać dostęp do Internetu i korzystać z jego zasobów. Czemu służy funkcja Smart TV i jakie są jej największe zalety?

Smart TV – co to jest?Ostatnio na rynku dominują telewizory wyposażone w funkcję Smart TV, która pozwala połączyć urządzenie z Internetem. Jest to tzw. inteligentna telewizja, która jest podobna do zwykłej, ale dodatkowo zapewnia dostęp do Internetu i zwiększa jej możliwości za pomocą aplikacji. Funkcja Smart TV pozwala na wyszukiwanie treści multimedialnych, korzystanie z serwisów społecznościowych, komunikatorów głosowych, a także przesyłanie plików ze smartfona na ekran telewizora. Ponadto, za pośrednictwem Smart TV można sprawdzać pocztę elektroniczną, wykonywać przelewy, dokonywać zakupów online oraz korzystać z aplikacji służących do odtwarzania muzyki lub uprawiania sportu. Funkcję Smart TV uruchamia się i steruje za pomocą pilota, choć w większości telewizorów możliwe jest sterowanie za pomocą głosu oraz sparowanie telewizora ze smartfonem.

Jak działa Smart TV?

Tradycyjne odbiorniki należy podłączyć do komputera lub laptopa, aby mieć dostęp do treści internetowych. W inteligentnych telewizorach nie ma już takiej potrzeby, ponieważ wyposażone są one w bezprzewodową technologię Wi-Fi, która zapewnia dostęp do sieci domowej bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń. Aby móc korzystać ze Smart TV, wystarczy uruchomić platformę i skonfigurować sieć. Telewizory ze Smart TV posiadają własny system operacyjny, dlatego menu główne i sposób zarządzania aplikacjami różnią się w zależności od marki i modelu telewizora. Do najpopularniejszych należą: system Android TV, Smart Hub i webOS, dostępny w telewizorach Samsung. Po zalogowaniu, w menu Smart TV wyświetli się lista aplikacji, z których użytkownicy mogą korzystać. Niektóre aplikacje są wstępnie załadowane, zaś inne można pobrać z biblioteki i dodać do listy.

Jakie zalety ma funkcja Smart TV?

Największą zaletą telewizorów ze Smart TV jest dostęp do szerokiej bazy, która oferuje różnorodne treści – programy telewizyjne, filmy, seriale, muzykę, a nawet gry zręcznościowe i wyścigowe. Można korzystać z treści bezpłatnych lub wykupić dostęp do źródeł płatnych. Duża grupa użytkowników wykorzystuje funkcję Smart TV do korzystania z aplikacji VOD, czyli wideo na życzenie. Do najpopularniejszych aplikacji należą: Netflix, Ipla, Kinoplex, TVN Player i Showmax. Wszystkie treści, które dostępne są „na żądanie”, można uruchomić i zatrzymać w dowolnym momencie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli w telewizji nie znaleźliśmy żadnego interesującego nas programu. Kolejną zaletą inteligentnych telewizorów jest możliwość połączenia ze smartfonem, tabletem czy laptopem, dzięki czemu można wygodnie wyświetlać treści multimedialne na ekranie telewizora, bez konieczności przegrywania ich na pendrive’a czy kartę pamięci. Dodatkowym atutem są dedykowane aplikacje od producenta, dzięki którym można zamienić każdego smartfona w pilot do telewizora.

funkcja Smart TV Telewizor Philips 55PUS7607/12

Rodzaj ekranu: LED
Przekątna ekranu (cal): 55
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Częstotliwość odświeżania (Hz): 60
funkcja Smart TV
funkcja Smart TV Telewizor Hisense 65A6K

Rodzaj ekranu: D-LED
Przekątna ekranu (cal): 65
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Częstotliwość odświeżania (Hz): 60
funkcja Smart TV
funkcja Smart TV Telewizor Samsung QE55Q60CAUXXH

Rodzaj ekranu: QLED
Przekątna ekranu (cal): 55
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Częstotliwość odświeżania (Hz): 60
funkcja Smart TV
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Dbaj o kondycję bez ograniczeń, czyli zalety opaski sportowej

4 czerwca, 2019
Close