Telewizor na miarę XXI wieku musi posiadać funkcje, które uprzyjemnią Ci czas spędzany przed ekranem, poprawią jakość odbioru i ułatwią Ci obsługę urządzenia, ale również sprawią, że stanie się ono kompatybilne z innymi urządzeniami, takimi jak smartfon czy tablet. Na co zwrócić szczególną uwagę i jakie funkcje to obecnie tzw. „must-have”?

Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD
Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD

Rozdzielczość 4K i Ultra HD

W parze z coraz większymi ekranami telewizorów idą technologie pozwalające na oglądanie telewizji w lepszej jakości. 50-calowe telewizory sprzyjają rozdzielczości 4K i Ultra HD, pozwalając nam zasiadać jeszcze bliżej szklanego ekranu, pomimo jego sporej wielkości, co jest sporym udogodnieniem dla posiadaczy niewielkich salonów. Na rynku pojawia się też coraz więcej materiałów w formacie 4K. Udostępniają je popularne serwisy i platformy internetowe, ale również możemy je oglądać na przykład dzięki odtwarzaczom Blu-ray.

nowoczesny telewizor

Technologia HDR

Wyposażony w technologię HDR (High Dynamic Range = szeroki zakres dynamiki) telewizor wzmacnia realistyczność oglądanych na nim scen. Obraz jest dużo jaśniejszy, kolory są znacznie żywsze, a szczegóły lepiej widoczne, dzięki czemu obraz upodabnia się do tego odbieranego przez nas w świecie rzeczywistym. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników filmów przyrodniczych czy podróżniczych z przepiękną sceneria, ale także dla fanów gier wideo. HDR najlepiej sprawdzi się w telewizorach o rozdzielczości 4K. Takie połączenie gwarantuje naprawdę widoczną różnicę w jakości obrazu.

Smart TV

To funkcja, która przed użytkownikiem telewizora otwiera całkiem nowe możliwości, dając mu dostęp do platform internetowych, przeglądarek, serwisów społecznościowych czy aplikacji, dających możliwość pełnego wykorzystania Internetu. Inteligentne telewizory pozwolą Ci słuchać ulubionej muzyki, opłacić rachunki, zagrać w ulubione gry bez konieczności inwestowania w konsolę czy korzystać z VOD. Dadzą Ci również możliwość bezprzewodowego połączenia się w Twoim smartfonem czy tabletem.

nowoczesny telewizor Telewizor Manta 43LUN58K

Rodzaj ekranu: D-LED
Przekątna ekranu (cal): 43
Rozdzielczość obrazu (px): 3840 x 2160
Format HD: 4K
Klasa energetyczna: A

Współpraca ze smartfonem

Najnowocześniejszymi telewizorami możesz sterować za pomocą smartfonu, dzięki czemu nie będziesz już niewolnikiem, chowającego się w najmniej odpowiednim momencie, pilota. Telefon masz przecież zawsze pod ręką. Ale przełączanie kanałów za pomocą telefonu to nie wszystko. Integracja telewizora ze smartfonem pozwoli Ci odkryć wiele praktycznych funkcji i usprawni działanie Twoich urządzeń mobilnych. W łatwy i szybki sposób z jednego urządzenia na drugie prześlesz zdjęcia, filmy czy ulubioną muzykę.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Wybieramy sprzęt grający do samochodu

26 stycznia, 2019
Close