Niestety, wypadki chodzą po ludziach, a jeszcze częściej chodzą po kierowcach. Dlatego, jeżeli dojazd do pracy to Twoja codzienność lub po prostu jesteś zawodowym kierowcą albo też z całkiem innych przyczyn za kierownicą spędzasz sporo czasu, a swoim samochodzie chcesz czuć się bezpieczniej, warto rozważyć zakup wideorejetratora, który w sytuacji kolizji czy wypadku może okazać się bezcenny. Jak wybrać ten najlepszy?

Wyobraź sobie taką sytuację: jest piękny majowy dzień, kierujesz swoim nowym samochodem, nigdzie się nie spieszysz, więc nawet do głowy nie przyjdzie Ci jazda niezgodna z przepisami ruchu drogowego, aż tu nagle BAM! Niespodziewanie uderza w Ciebie inne auto. Na szczęście Tobie nic się nie stało, ale Twój nowiuśki samochód w sekundzie przestaje wyglądać jak nowy, właściwie to w ogóle przestaje przypominać samochód. Ale, ale! Kierowca, który spowodował stłuczkę, podchodzi do Ciebie oburzony, twierdząc, że to wszystko Twoja wina. Masz ochotę rozszarpać go na kawałki, ale przecież już i tak masz wystarczająco dużo stresów. I wtedy właśnie przypominasz sobie, że Ty to masz nagrane i jesteś uratowany. Wszystko za sprawą umieszczonego na przedniej szybie wideorejestratora. Pół biedy, jeżeli tylko wyobraziłeś sobie tę sytuację, a nie przeżyłeś jej naprawdę. A jeśli tak, to całe szczęście, że swoją niewinność mogłeś udowodnić za sprawą nagrania.

wideorejestrator

Dobry wideorejestrator – na co zwrócić uwagę?

Kluczowym zadaniem wideorejestratora jest zapewnienie Ci nagrania, które będzie dla Ciebie jak najbardziej czytelne. Oznacza to, że powinieneś zainteresować się urządzeniami o odpowiednio wysokiej rozdzielczości. W ten sposób zawsze będziesz mieć pewność, że na nagraniu dostrzeżesz wystarczająco dużo szczegółów. Najlepsze wideorejestratory oferują rozdzielczość FullHD. Ważna jest też płynność obrazu oraz rodzaj soczewki obiektywu – w tym wypadku szklana będzie znacznie lepsza od plastikowej. Nie bez znaczenia jest też jasność obiektywu oraz jego kąt widzenia – im szerszy kadr, tym większy obszar kamerka jest w stanie objąć swoim zasięgiem. Polecane wideorejestratory posiadają obiektywy o kącie widzenia od 140 do 170 stopni.

Najlepsze funkcje dodatkowe

W ramach dodatkowych opcji, producenci wideorejestratorów oferują na przykład funkcję trybu nocnego. W ten sposób urządzenie może pilnować Twojego samochodu również w nocy. Warto zorientować się również, czy interesujący Cię model posiada funkcję zabezpieczania nagrania, byś, w razie potrzeby, miał pewność, że ważny dla Ciebie moment, który uchwyciła kamerka, nie zostanie nadpisany lub przypadkowo usunięty.

wideorejestrator jazdy Wideorejestrator Xblitz Z9 Czarny

Rozdzielczość nagrywania wideo: 1920 x 1080 (FullHD), 1080P
Kąt nagrywania (stopnie): 140
Przekątna wyświetlacza (cal): 2
Obsługiwane karty pamięci: microSD
wideorejestrator jazdy
wideorejestrator jazdy Wideorejestrator 70mai Dash Cam Lite D08

Rozdzielczość nagrywania wideo: 1920 x 1080 (FullHD), 1080P
Kąt nagrywania (stopnie): 130
Przekątna wyświetlacza (cal): 2
Obsługiwane karty pamięci: microSD
wideorejestrator jazdy
wideorejestrator jazdy Wideorejestrator Mio MiVue C580

Rozdzielczość nagrywania wideo: 1920 x 1080 (FullHD), 1080P
Kąt nagrywania (stopnie): 140
Przekątna wyświetlacza (cal): 2
Obsługiwane karty pamięci: microSD
wideorejestrator jazdy
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Drukarka Epson L3550 – idealna do domowego użytku

30 października, 2023
Close