Telewizory z rozdzielczością 4K, podczas gdy do niedawna były jeszcze nowością, obecnie cieszą się niezwykłą popularnością. Nadal jednak wiele osób zadaje sobie pytanie o to, czy warto kupić telewizor 4K. Nasz poradnik rozwieje Twoje wątpliwości.

Telewizor 4K, czyli jaki?

W wielkim skrócie rzecz ujmując, pojęcie 4K nawiązuje do rozdzielczości, jaką oferuje Ci ekran telewizora. Zamiennie określa się ją mianem Ultra HD (UHD), a wynosi ona dokładnie 3840 x 2160 pikseli. W zestawieniu z opcją Full HD daje Ci więc czterokrotnie większą liczbę pikseli. Sprawdź, czy tak duża rozdzielczość jest dobrą opcją dla Ciebie.

Zalety telewizorów 4K

Nowoczesne telewizory 4K, z uwagi na ich wysoką rozdzielczość, oferują Ci znacznie lepszą jakość obrazu, który jest o wiele bardziej wyraźny, ale i ostrzejszy. Staje się więc naturalny i bardziej zbliżony do rzeczywistego. Kiedy na ekranie wyświetla się obraz w jakości Ultra HD, masz wrażenie, jakbyś oglądał go na żywo, w najlepszych możliwych warunkach, jeżeli chodzi o widoczność. Takiego widoku nie doświadczysz nawet na telewizorach Full HD. Co więcej, nie musisz już oglądać telewizora ze ściśle określonej odległości, aby obraz prezentował się jak najlepiej. Nawet oglądanie szklanego ekranu z bliska będzie dla Ciebie komfortowe i nie będzie szkodzić Twoim oczom.

telewizor 4K

Telewizor Ultra HD – dla kogo?

Ponieważ, tak jak wspomnieliśmy, producenci sprzętów RTV nie dają Ci żadnych wytycznych co do odległości, z jakiej powinieneś patrzeć na ekran telewizora UHD, gdyż z każdej prezentuje się on doskonale, tego typu urządzenie staje się doskonałym rozwiązaniem do małych salonów, gdzie nie mamy możliwości odsunięcia kanapy czy fotela od telewizora, na odległość, która zagwarantowałaby nam odpowiednie warunki do oglądania telewizora Full HD. Telewizor 4K będzie też świetnym wyborem dla graczy oraz dla kinomaniaków, ale każdy z nas, oglądając swój ulubiony serial czy najnowszy film w jakości UHD, z pewnością odczuje różnicę w jakości obrazu.

Telewizor UHD –jaki duży?

By komfortowo oglądało nam się telewizor 4K i abyśmy mogli w pełni korzystać z tego, co ma nam on do zaoferowania, powinien być on wystarczająco duży. 50 cali to niezbędne minimum. Jednak na odbiorniku o większej przekątnej, zobaczymy jeszcze większą różnicę. Telewizory o mniejszej przekątnej, nawet gdy posiadają rozdzielczość UHD, nie przyniosą nam tak wyjątkowych wrażeń.

telewizor 4K Telewizor Philips 65PUS7008/12

Rodzaj ekranu: LED
Przekątna ekranu (cal): 65
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Format HD: 4K
Smart TV: tak
Częstotliwość odświeżania (Hz): 60
telewizor 4K
telewizor 4K Telewizor Sony BRAVIA KD50X80KAEP

Rodzaj ekranu: QNED
Przekątna ekranu (cal): 40
Rozdzielczość obrazu: 3840 x 2160
Format HD: 4K
Smart TV: tak
Częstotliwość odświeżania (Hz): 50
telewizor 4K
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Kup router i korzystaj z Internetu w całym domu!

29 października, 2018
Close