Chcesz szybko poruszać się po mieście, nie tracąc czasu na stanie w korkach i szukanie miejsca parkingowego? Jeśli tak, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie hulajnoga elektryczna dla dorosłych. Jest to wygodny, w pełni ekologiczny środek transportu, który pomoże Ci szybko dotrzeć z jednego punktu do drugiego. Jaka hulajnoga będzie najlepsza do jazdy miejskiej? Czym się kierować przy jej wyborze? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – dostępne rodzaje

Hulajnogi, podobnie jak kiedyś deskorolki elektryczne, podbiły serca użytkowników. Stały się popularnym środkiem transportu, szczególnie w dużych miastach. Nic więc dziwnego, że z roku na rok ich oferta sukcesywnie się powiększa. Dzięki temu masz możliwość wyboru hulajnogi dopasowanej do swojego stylu jazdy i indywidualnych preferencji.

  • Hulajnoga miejska – jest to jeden z najpopularniejszych modeli, ponieważ przeznaczony jest do jazdy w przestrzeni miejskiej – zarówno po asfalcie, jak i kostce brukowej. Na rynku można również znaleźć hulajnogi z siodełkiem i koszykiem na zakupy. Oba elementy można zdemontować w zależności od swoich potrzeb.
  • Rekreacyjna – jest to podstawowy model, który przeznaczony jest dla początkujących użytkowników. Nadaje się do spokojnej jazdy, np. po parku czy ścieżce rowerowej.
  • Transportowa (turystyczna) – tego typu elektryczna hulajnoga dostosowana jest do pokonywania dłuższych dystansów.
  • Wyczynowa – określana jest również mianem freestyle. Taka hulajnoga cechuje się wzmocnioną konstrukcją i małymi kółkami, które umożliwiają wykonywanie tricków na skateparku.
  • Hulajnoga do jazdy terenowej – tego typu hulajnoga elektryczna dla dorosłych dedykowana jest do jazdy po drogach gruntowych. Ma szeroki podest, duże koła i amortyzatory, które tłumią wstrząsy.

Specyficznym rodzajem hulajnogi elektrycznej jest hulajnoga dwuosobowa. Z wyglądu przypomina trochę skuter elektryczny. Ma duże koła, szeroki podest i długie siodełko, na którym z powodzeniem mieszczą się dwie osoby. Warto dodać, że prowadzenie takiego pojazdu nie wymaga prawa jazdy.

hulajnoga elektryczna dla dorosłych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi elektrycznej?

Jeśli chcesz kupić hulajnogę elektryczną, dzięki której będziesz mógł szybko poruszać się po mieście, zwróć uwagę na jej parametry techniczne. Do najważniejszych należą:

  • Wielkość hulajnogi – abyś mógł wygodnie jeździć na hulajnodze elektrycznej, powinna być ona dopasowana do Twojego wzrostu. Zwróć więc uwagę, na jakiej wysokości umiejscowiona jest kierownica.
  • Rozmiar kół – to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów każdej hulajnogi elektrycznej. To właśnie od wielkości i rodzaju kół zależy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Duże koła o średnicy 8,5 albo 10 cali zapewnią Ci największą wygodę podczas jazdy i pozwolą poruszać się nawet po nierównych nawierzchniach. Ważna jest nie tylko średnica, ale również rodzaj kółek. Pompowane koła uważane są za najlepsze, ponieważ bardzo dobrze amortyzują wstrząsy i pozwalają poruszać się po nierównościach.
  • Zasięg i prędkość – przed zakupem sprawdź, jaki jest maksymalny czas jazdy hulajnogi na jednym ładowaniu. Im dłuższy, tym rzadziej będziesz musiał ładować akumulator. Ważna jest również prędkość, jaką jest w stanie rozwinąć hulajnoga elektryczna dla dorosłych. Zazwyczaj jest to około 20-25 km/h.
  • Podest – warto wybierać modele, których podesty pokryte są dodatkowo powłoką antypoślizgową. Zapewni Ci to bezpieczeństwo nawet w czasie jazdy w deszczu. Zwróć również uwagę na szerokość i długość podestu – powinny się na nim swobodnie mieścić obie stopy.
  • Amortyzatory – przydają się szczególnie w czasie jazdy po nierównych drogach czy kostce brukowej, ponieważ łagodzą drgania.
  • Hamulec – większość hulajnóg dysponuje hamulcem ręcznym, który umieszczony jest w uchwycie kierownicy. Maksymalne obciążenie – zanim kupisz hulajnogę, sprawdź, jaki jest jej maksymalny udźwig. Na rynku dostępne są bowiem modele, które są w stanie udźwignąć ciężar tylko do 100 kg, ale również większy, np. 120 kg czy 150 kg. Jeśli zamierzasz poruszać się nią po całym mieście, wybierz model składany, który bez problemu zmieści się w komunikacji miejskiej.

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaki model wybrać?

Jeśli chcesz kupić hulajnogę elektryczną naprawdę dobrej jakości, przygotuj się na wydatek tysiąca złotych albo i wyższy. W cenie do 1000 zł też kupisz dobrą hulajnogę, ale raczej o podstawowych parametrach. Przed zakupem powinieneś poczytać opinie o różnych modelach hulajnóg. Dzięki temu dowiesz się, jakie odczucia mają ich użytkownicy, co z pewnością pomoże Ci dokonać odpowiedniego zakupu. Aktualnie za najlepszą hulajnogę dla dorosłych uważa się model Xiaomi MiJia 365 Pro, ale w sprzedaży dostępnych jest też wiele modeli o podobnych parametrach.

Hulajnogi elektryczne w sklepie internetowym Max Elektro

 hulajnoga elektryczna dla dorosłych  hulajnoga elektryczna dla dorosłych  hulajnoga elektryczna dla dorosłych
Hulajnoga elektryczna Fiat 500 F85K 350 PL

Moc (W): 350
Udźwig (kg): 140
Maksymalna prędkość (km/h): 25
Zasięg (km): 20
Zasilanie: Akumulator (7500 mAh)
Koła: Średnica: 8.5 cali
Pozostałe parametry: Hamulec tylny tarczowy, Oświetlenie, Wyświetlacz, Składana nóżka
Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 8.5 350W

Moc (W): 350
Udźwig (kg): 100
Maksymalna prędkość (km/h): 25
Zasięg (km): 25
Zasilanie: Akumulator (7800 mAh)
Koła: Średnica: 8.5 cali
Pozostałe parametry: Hamulec tylny tarczowy, Wyświetlacz LCD, Rozkładana stopka
Hulajnoga elektryczna Kawasaki KX-FS6.5A

Moc (W): 250
Udźwig (kg): 100
Maksymalna prędkość (km/h): 25
Zasięg (km): 10-15
Zasilanie: Akumulator (4000 mAh)
Koła: Średnica: 6.5 cali
Pozostałe parametry: Wodoodporność: IP54
hulajnoga elektryczna dla dorosłych hulajnoga elektryczna dla dorosłych hulajnoga elektryczna dla dorosłych
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Bezpieczniej na drodze, czyli jaki wideorejestrator wybrać?

25 marca, 2019
Close