Nawigacje samochodowe sprawiły, ze skutecznie zapomnieliśmy o szukaniu drogi na papierowych mapach, a i na znaki zwracamy uwagę znacznie rzadziej. Jednak, abyśmy zawsze w jak najkrótszym czasie mogli dotrzeć do celu naszej podróży, nasz GPS musi cechować się niezawodnością, ale również posiadać funkcje, które ułatwią nam poruszanie się po nieznanych nam dotąd terenach. Jak wybrać nawigację samochodową i na co zwrócić uwagę?

Sprawdź ilość dostępnych map

Decydując się na wybór urządzenia RTV, które ma służyć Ci za przewodnika podczas podróży, wybierz takie, które odnajdzie się na jak największym terenie, aby służyć Ci pomocą nie tylko podczas podróży po Polsce. Najnowsze nawigacje samochodowe udostępniają Ci mapy również innych krajów. Warto przy tym sprawdzić, jak producent urządzenia podchodzi do kwestii aktualizacji map. Pamiętajmy, że sieci dróg są wciąż rozbudowywane, powstają nowe autostrady i drogi szybkiego ruchu, a my przecież chcemy być z nimi na bieżąco.

nawigacja samochodowa

Zdobądź informację o ważnych miejscach

W długiej trasie ważna staje się dla nas nie tylko sama droga, ale również dodatkowe informacje, które usprawnią naszą jazdę czy też pozwolą wybrać odpowiednie miejsce na zrobienie przerwy w podróży. Dlatego też dobrze jest, gdy nawigacja samochodowa jest w stanie podpowiedzieć nam, gdzie w pobliżu znajduje się hotel czy restauracja, ale również, gdzie możemy zatankować samochód. Najlepsze nawigacje udzielą Ci też informacji o zabytkach historycznych, które możesz odwiedzić w danym miejscu.

Dowiedz się, gdzie stoi fotoradar

Żaden z kierowców nie lubi płacić mandatów, zwłaszcza gdy akurat wybierasz się na wakacje. I przed tym może uchronić Cię dobra nawigacja samochodowa. Urządzenia od najlepszych producentów posiadają funkcję ostrzegania przed fotoradarami. Dzięki takiej informacji, zawsze zwolnisz w odpowiednim momencie, aby uniknąć kar za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Przetestuj uchwyt i mocowanie

Przed zakupem nawigacji samochodowej dobrze jest również sprawdzić, jak sprawuje się jej uchwyt i mocowanie. Aby móc komfortowo korzystać z urządzenia w trakcie jazdy, elementy te muszą sprawować się bez zarzutu. Nie ma nic bardziej irytującego podczas korzystania z nawigacji, jak wypadające urządzenie z mocowania czy też uchwyt odklejający się od szyby. Co więcej, takie zdarzenia narażają nas na niebezpieczne sytuacje, dlatego warto zapobiegać im zawczasu.

nawigacja samochodowa Nawigacja Navitel E700 Lifetime EU+RU

Dostawca map: Navitel
Rodzaj ekranu: TFT
Przekątna ekranu (cal): 7
Rozdzielczość (pix): 800 x 480
Rodzaj sterowania: Dotykowe
Pamięć wbudowana: 8 Gb
nawigacja samochodowa
nawigacja samochodowa Tablet nawigacja Navitel T787 4G

Dostawca map: Navitel
Rodzaj ekranu: TFT
Przekątna ekranu (cal): 7
Rozdzielczość (pix):
1024 x 600
Rodzaj sterowania: Dotykowe
Pamięć wbudowana: 32 Gb
nawigacja samochodowa
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Kamera sportowa – tylko dla sportowca?

6 maja, 2019
Close