W dzisiejszych czasach telewizor służy już nie tylko do oglądania telewizji. Bardzo często wykorzystywany jest również jako ekran konsoli Xbox lub PlayStation. W gry grają już nie tylko najmłodsi – rynek gier tak się rozwinął, że z powodzeniem znajdzie się coś ciekawego dla każdej grupy wiekowej. Jeśli mamy konsolę lub w niedalekiej przyszłości planujemy jej zakup, to warto podczas wybierania telewizora wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD
Nowe TV Samsung 2020 Crystal UHD

Jaki telewizor do konsoli?

Poszukiwania telewizora należy rozpocząć od rodzaju technologii. To właśnie od niej, będzie zależało, jaki obraz będzie wyświetlany. Do wyboru mamy kilka możliwości.
Pierwszą opcją są telewizory kineskopowe. Pomimo że tego typu urządzenia nie są już produkowane, to wciąż posiadają szerokie grono zwolenników. Telewizory tego typu znajdziemy na rynku wtórnym, dlatego nigdy nie możemy mieć pewności, co do jakości sprzętu. Należy zaznaczyć, że telewizory kineskopowe mają negatywny wpływ na wzrok.
Drugą możliwością są telewizory LCD. Tego typu technologia cieszy się największą popularnością, zarówno jeśli chodzi o telewizory, jak i monitory komputerów. Takie telewizory są wciąż udoskonalane, posiadają dobre parametry i z powodzeniem mogą posłużyć nam do wyświetlania obrazu z konsoli.

Dlaczego warto wybrać telewizor LCD?

Okazuje się, że telewizory LCD bardzo dobrze współpracują z komputerami. Są mniejszych rozmiarów, dlatego też zapewniają niższe zużycie energii.
Trzecią opcją są telewizory plazmowe. Ich cena jest niewiele wyższa, niż telewizorów LCD, a pobór energii jest podobny.

kamera Telewizor LG 49UJ6307

Rodzaj ekranu LED
Klasa efektywności energetycznej A
Zużycie energii w trybie włączenia (W) 74
Roczne zużycie energii (kWh) 103
Przekątna ekranu (cal) 49

Dlaczego warto wybrać telewizor plazmowy?

Plazma zapewnia idealne odwzorowanie kolorów. Na ekranie obraz jest bardzo żywy, a zakres obrazu jest znacznie szerszy, niż w przypadku LCD. W tym przypadku, niezależnie od kąta widzenia – obraz wciąż pozostaje ten sam. Ekran plazmowy zapewnia bardzo wysoki kontrast oraz dobrze radzi sobie ze skalowaniem obrazu.

Biorąc pod uwagę powyższe porównanie, najlepszy telewizor do konsoli to telewizor plazmowy. Przeważa tutaj wysoka jakość obrazu, szybkość matrycy i szeroki kąt widzenia. Oczywiście, dobrej jakości ekrany LCD również będą dobrym rozwiązaniem – wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz naszego budżetu.
Bardzo ważny jest czas reakcji, który wpływa na efekt smużenia. Warto więc wybierać telewizory, których czas reakcji nie wynosi więcej niż 5 ms. Innym ważnym parametrem jest Input Lag. Jest to nic innego, jak opóźnienie wyświetlania obrazu w stosunku do czasu wysłania sygnału. Jest to element, który dotyczy jedynie telewizorów LCD. Przy ich wyborze, warto zadbać o to, aby Input Lag był jak najniższy.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Zabierz muzykę ze sobą – kup głośnik bluetooth!

29 października, 2018
Close