Współczesne telefony wyposażane są w coraz lepsze aparaty fotograficzne. Producenci jednak nie idą już tylko w jakość, ale prześcigają się również w ilości obiektywów, które dołączają do poszczególnych modeli. Dwa aparaty wydają się być już standardem, ale może jednak i trzy to nie taki zły pomysł?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że aparat fotograficzny praktycznie zawsze mamy przy sobie i w każdej chwili, sięgając po smartfon, możemy uwiecznić coś na zdjęciu. Nie dziwi więc, że zależy nam na tym, by był on dobrej jakości i posiadał rozbudowane funkcje. Czy zatem wystarczy Ci telefon z jednym aparatem czy może zdecydować się na model wyposażony w aż trzy?

Po co drugi aparat w telefonie?

Podwójne obiektywy to trend, który pojawił się kilka lat temu i od tej pory jest rozwijany. Najpierw służyć miał robieniu zdjęć 3D. Producenci smartfonów jednak dla podwójnych aparatów znaleźli ciekawsze rozwiązania. Część modeli, dzięki dwóm obiektywom, daje możliwość poszerzenia obsługiwanych katów widzenia. Pozwala to na zrobienie zdjęcia szerokiego planu. To świetne rozwiązanie dla fotografii plenerowych. W innych telefonach podwójne szkiełko umożliwia uzyskanie dodatkowych efektów, na przykład rozmytego tła. Ponadto, jeśli aparaty posiadają różne matryce lub umożliwiają połączenie dwóch obrazów w jeden o wyższych parametrach, jesteśmy w stanie zrobić nimi lepsze zdjęcie.

potrójny aparat w telefonie

Jak wykorzystać trzeci aparat?

Potrójny aparat to przede wszystkim większy zakres ogniskowych i trzy różne rozdzielczości poszczególnych obiektywów. Dzięki temu jesteś w stanie uchwycić znacznie większą liczbę szczegółów. Dodatkowo potrójny układ to niepodważalne korzyści związane z poprawą jakości obrazu w obrębie zmniejszenia szumów i lepszej ostrości. Aparaty mogą dysponować też różnymi zoomami, co pozwala nam na robienie jeszcze lepszych zdjęć z oddalenia. Współpraca wszystkich soczewek, podczas gdy przybliżamy fotografowany obiekt, podnosi jakość i wyrazistość zdjęcia. Kolejny aparat wyposażony w dodatkową, monochromatyczną matrycę pozwala nam na robienie doskonałej jakości zdjęć czarno-białych.

telefon Smartfon Samsung Galaxy A7 Blue
Rodzaj wyświetlacza sAMOLED
Przekątna ekranu 6 cali
Rozdzielczość 2220 x 1080
Głębia kolorów 16 milionów
Typ procesora 8-rdzeniowy
DualSim tak
telefon Smartfon Samsung Galaxy S8

Rodzaj wyświetlacza sAMOLED
Przekątna ekranu 5.8 cala
Rozdzielczość 2960 x 1440
Gęstość 568 PPI
Głębia kolorów 16 milionów
Typ procesora 8-rdzeniowy
telefon Smartfon Samsung Galaxy S9 Midnight

Rodzaj wyświetlacza sAMOLED
Przekątna ekranu 5.8 cala
Rozdzielczość 2960 x 1440
Typ procesora 8-rdzeniowy
DualSim tak

Potrójny aparat w telefonie trendem 2019

Jak zapowiadają eksperci, potrójny aparat z pewnością będzie tegorocznym trendem. Pierwszy tak wyposażony telefon pojawił się na rynku w 2018 roku, a już kolejni producenci chwalą się nowymi modelami, które niebawem mają wejść do sprzedaży i posiadać będą właśnie w trzy obiektywy. Co więcej, lepsza ma być również rozdzielczość poszczególnych aparatów.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Telewizor XXI wieku, czyli nowoczesne funkcje w odbiornikach

20 lutego, 2019
Close