Współczesne telefony wyposażane są w coraz lepsze aparaty fotograficzne. Producenci jednak nie idą już tylko w jakość, ale prześcigają się również w ilości obiektywów, które dołączają do poszczególnych modeli. Dwa aparaty wydają się być już standardem, ale może jednak i trzy to nie taki zły pomysł?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że aparat fotograficzny praktycznie zawsze mamy przy sobie i w każdej chwili, sięgając po smartfon, możemy uwiecznić coś na zdjęciu. Nie dziwi więc, że zależy nam na tym, by był on dobrej jakości i posiadał rozbudowane funkcje. Czy zatem wystarczy Ci telefon z jednym aparatem czy może zdecydować się na model wyposażony w aż trzy?

Po co drugi aparat w telefonie?

Podwójne obiektywy to trend, który pojawił się kilka lat temu i od tej pory jest rozwijany. Najpierw służyć miał robieniu zdjęć 3D. Producenci smartfonów jednak dla podwójnych aparatów znaleźli ciekawsze rozwiązania. Część modeli, dzięki dwóm obiektywom, daje możliwość poszerzenia obsługiwanych katów widzenia. Pozwala to na zrobienie zdjęcia szerokiego planu. To świetne rozwiązanie dla fotografii plenerowych. W innych telefonach podwójne szkiełko umożliwia uzyskanie dodatkowych efektów, na przykład rozmytego tła. Ponadto, jeśli aparaty posiadają różne matryce lub umożliwiają połączenie dwóch obrazów w jeden o wyższych parametrach, jesteśmy w stanie zrobić nimi lepsze zdjęcie.

potrójny aparat w telefonie

Jak wykorzystać trzeci aparat?

Potrójny aparat to przede wszystkim większy zakres ogniskowych i trzy różne rozdzielczości poszczególnych obiektywów. Dzięki temu jesteś w stanie uchwycić znacznie większą liczbę szczegółów. Dodatkowo potrójny układ to niepodważalne korzyści związane z poprawą jakości obrazu w obrębie zmniejszenia szumów i lepszej ostrości. Aparaty mogą dysponować też różnymi zoomami, co pozwala nam na robienie jeszcze lepszych zdjęć z oddalenia. Współpraca wszystkich soczewek, podczas gdy przybliżamy fotografowany obiekt, podnosi jakość i wyrazistość zdjęcia. Kolejny aparat wyposażony w dodatkową, monochromatyczną matrycę pozwala nam na robienie doskonałej jakości zdjęć czarno-białych.

potrójny aparat Smartfon Motorola moto g82

Przekątna ekranu (cal): 6.6
Procesor: Snapdragon 695
System operacyjny: Android 12
Pamięć RAM (GB): 6
Rozdzielczość aparatu tylnego (Mpx): 50, 8, 2
potrójny aparat
potrójny aparat Smartfon Samsung Galaxy A33

Przekątna ekranu (cal): 6.4
Procesor: Exynos 1280
System operacyjny: Android
Pamięć RAM (GB): 6
Rozdzielczość aparatu tylnego (Mpx): 48, 8, 5, 2
potrójny aparat Smartfon Oppo Reno 6

Przekątna ekranu (cal): 6.4
Procesor: MediaTek Dimensity 900
System operacyjny: ColorOS 11.3
Pamięć RAM (GB): 8
Rozdzielczość aparatu tylnego (Mpx): 64, 8, 2

Potrójny aparat w telefonie trendem 2019

Jak zapowiadają eksperci, potrójny aparat z pewnością będzie tegorocznym trendem. Pierwszy tak wyposażony telefon pojawił się na rynku w 2018 roku, a już kolejni producenci chwalą się nowymi modelami, które niebawem mają wejść do sprzedaży i posiadać będą właśnie w trzy obiektywy. Co więcej, lepsza ma być również rozdzielczość poszczególnych aparatów.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

NEXT STORY

Close

Co wpływa na jakość obrazu w telewizorze?

7 października, 2019
Close