Odtwarzacze Blu-ray cieszą się coraz większą popularność wśród konsumentów i często stanowią nieodłączną część kina domowego. Choć są droższe niż tradycyjne odtwarzacze DVD, są bardziej nowoczesne, ponieważ umożliwiają odtwarzanie płyt Blu-ray. Na rynku znajdziemy wiele modeli odtwarzaczy Blu-ray. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy?

Czym jest odtwarzacz Blu-ray?

Odtwarzacz Blu-ray to następca odtwarzacza DVD. Umożliwia on odtwarzanie filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości. Wraz z pojawieniem się na rynku płyt Blu-ray, konieczne było stworzenie sprzętu, który umożliwi ich odczyt. Standardowy odtwarzacz DVD lub komputer nie poradzą sobie z odtworzeniem tego typu nośników. Jeśli więc chcemy oglądać filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości, powinniśmy zakupić odtwarzacz Blu-ray.

odtwarzacz Blu-ray

Rodzaje odtwarzaczy Blu-ray

Na rynku znajdziemy trzy rodzaje odtwarzaczy Blu-ray. Są to odtwarzacze stacjonarne, przenośne i komputerowe. Pierwszy z nich podłącza się do telewizora i jest to zdecydowanie najpopularniejszy model. Odtwarzacz stacjonarny jest wygodny i łatwy w obsłudze, a oprócz tego posiada wiele dodatkowych funkcji. Drugi rodzaj to odtwarzacze przenośne, które doskonale sprawdzą się w podróży, są one jednak dość drogie. Ostatni rodzaj to napęd Blu-ray, który podłącza się do komputera.

Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym zadaniem odtwarzacza Blu-ray jest odtwarzanie plików multimedialnych zapisanych w różnych formatach. Dotyczy to wszystkich plików – zarówno filmowych, dźwiękowych, jak i zdjęć. Warto więc wybrać model, który będzie obsługiwał jak najwięcej formatów. Jeśli zależy nam, aby zakupiony odtwarzacz współgrał z posiadanymi już przez nas sprzętami, powinniśmy zwrócić uwagę na standard dźwięku przestrzennego. Kolejną ważną kwestią są zastosowane złącza. Odtwarzacz musi posiadać złącze HDMI, dzięki któremu możliwe będzie podłączenie go do telewizora. Należy również zwrócić uwagę na port USB, wyjście optyczne i gniazdo sieciowe. Oprócz tego, niektóre odtwarzacze Blu-ray posiadają także opcję DLNA i moduł Wi-Fi, który umożliwia na bezpośredni kontakt z domową siecią.

Soundbar Vordon LP-08 Soundbar Vordon LP-08

System 2.0
Liczba głośników 2
Głośnik basowy nie
Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth
Moc całkowita (W) 10
Pilot nie
Soundbar Sharp HT-SBW160 Soundbar Sharp HT-SBW160

System 2.1
Liczba głośników 3
Głośnik basowy tak
Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth
Moc całkowita (W) 360
Pilot tak
Soundbar Kruger&Matz Ghost zestaw 2.0 KM0543 Soundbar Kruger&Matz Ghost zestaw 2.0 KM0543

System 2.0
Liczba głośników 2
Głośnik basowy nie
Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth
Moc całkowita (W) 50
Pilot tak

Dodatkowe funkcje

Odtwarzacze Blu-ray mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji. Przykładem są funkcje internetowe, dzięki którym można oglądać filmy z Internetu lub korzystać z portali społecznościowych. Ponadto, niektóre modele posiadają konwersję obrazu do Full HD, dzięki czemu są w stanie same poprawić gorszej jakości filmy.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

OLED czy QLED – czym się różnią? Który telewizor lepszy?

27 kwietnia, 2020
Close