Są sytuacje, w których sprzęt RTV może zawieść. Jednym z takich przypadków jest nieoczekiwany moment rozładowania baterii w naszym telefonie, tablecie czy nawigacji GPS. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, kiedy podróżujemy samochodem setki kilometrów od domu, a nasz smartfon odmawia posłuszeństwa. Nieocenioną pomocą w takiej sytuacji może okazać się powerbank, który uratuje nas przed utratą kontaktu z najbliższymi.

Który z banków energii będzie najlepszy? Zwróćmy uwagę na pojemność

Wybierając powerbank powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pojemność, jaką będzie dysponował. Banki energii posiadające wartość nominalną w zakresie 3000 – 5000 mAh wystarczą do jednorazowego naładowania urządzenia RTV, czyli np. tradycyjnego smartfona. Po tym procesie bank energii będzie wymagał ponownego naładowania. Jeśli chcemy cieszyć się z większej wydajności, powinniśmy zdecydować się na powerbank w zakresie 10000 – 20000 mAh. Taki gadżet naładowany do pełna pozwoli nam kilkukrotnie uzupełnić stan baterii w naszym telefonie czy tablecie.

Opcjonalne udogodnienia w bankach energii

Wiele powerbanków jest wyposażona w dodatkowe opcje, które zwiększają jego funkcjonalność. Nie są to zwykle istotne rozwiązania, jednakże w wielu sytuacjach mogą okazać się pożyteczne. Są to m.in. wskaźniki LED wyświetlające aktualny stan baterii, diody sygnalizacyjne, latarka LED, przyciski ON/OFF. Część urządzeń będzie wyposażona w systemy bezpieczeństwa, takie jak czujniki przeciwprzepięciowe, zabezpieczenia przed zbyt wysokim prądem czy ochronę termiczną. Jeśli decydujemy się na powerbank wykorzystujący wszystkie powyższe technologie, warto aby był również opakowany w zgrabnej i lekkiej obudowie, zapewniającej komfort użytkowania.

biały powerbank na stole

Ilość gniazd i rodzaje wejść – im więcej tym lepiej?

Akcesoria RTV, takie jak wspomniany powerbank, charakteryzują się różną specyfiką, w zależności od modelu urządzenia, producenta i wersji cenowej. To, co będzie nas ograniczać to przede wszystkim nasz budżet. Dobrą wiadomością jest jednak to, że banki energii nie są urządzeniami bardzo drogimi. Większość chętnych znajdzie sprzęt szyty na miarę indywidualnych potrzeb, bez konieczności wydawania kroci.
Dobry powerbank będzie charakteryzował się przynajmniej dwoma wejściami USB, umożliwiającymi ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Niektóre modele oferują trzy lub cztery wejścia, jednakże mało kiedy zmierzymy się z sytuacją, która będzie wymagać użycia wszystkich slotów w jednym czasie. Zdecydowanie dwa porty USB są wystarczające.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Kup router i korzystaj z Internetu w całym domu!

29 października, 2018
Close