Kiedyś, chcąc posłuchać muzyki w pokoju musieliśmy zainwestować w dobrej jakości i zajmujący dużo miejsca sprzęt grający. Dziś technika idzie do przodu, i wystarczy jedynie przenośny głośnik bluetooth, by cieszyć się dźwiękiem najlepszej jakości. Okazuje się, że to mobilne urządzenie niewielkich rozmiarów zapewnia naprawdę wysoką jakość dźwięku. Wiele modeli wyposażonych jest w baterie, które po naładowaniu, umożliwiają korzystanie z nich w nietypowych miejscach – nad jeziorem czy w parku. Jak wybrać przenośny głośnik? Jakie są zalety głośnika bluetooth?

Zalety głośnika bluetooth

Jakie są zalety korzystania z głośnika bluetooth? Przede wszystkim ogromna wygoda. Takie urządzenie możemy zabrać dosłownie wszędzie. Pomimo niewielkich rozmiarów, zapewnia dobrą jakość dźwięku. Wystarczy telefon i głośnik z bluetooth – gdyż mamy zapewnioną łączność z innymi urządzeniami. Przenośny głośnik jest bardzo mobilny, działa na baterie, a więc nie musimy martwić się o wszelkiego rodzaju kable.

Głośnik bezprzewodowy
Emmerson M-26BT czerwony
Moc (W): 3
Zasięg (m): 10
Bluetooth 3.0 + EDR
Głośnik bezprzewodowy
Blaupunkt BT01OR
Moc (W): 2
Zasięg (m): 10
Bluetooth 2.1 z EDR
Głośnik bezprzewodowy
Blaupunkt BT 7
Moc (W): 5
Pojemność akumulatora (mAh): 2000
Pozostałe parametry: Oświetlenie LED

Wady głośnika bluetooth

Pomimo tego, że jakość dźwięku pochodząca z przenośnego głośnika jest naprawdę wysoka, to w porównaniu z dużymi głośnikami czy kinem domowym, ten – wypada dość słabo. Jest to rozwiązanie dobre na wyjazd – nad wodę, w góry – w domu, lepiej sprawdzi się większy sprzęt.

Jak działa głośnik bluetooth?

Głośniki bluetooth działają bezprzewodowo i mogą opierać się na trzech różnych rozwiązaniach. Najpopularniejszą opcją jest oczywiście bluetooth, później Wi-Fi oraz AirPlay. Wszystkie trzy technologie zapewniają bezprzewodową komunikację oraz wysoką jakość dźwięku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bezprzewodowego głośnika?

Najważniejszą kwestią jest moc urządzenia. To ona w głównej mierze decyduje o tym, jak głośno będziemy mogli słuchać muzyki. Dostępne na rynku głośniki bluetooth mogą być zasilane na kilka sposobów. Mogą działać za pomocą akumulatorów – takie urządzenia są bardzo mobilne i możemy z nich korzystać w każdym miejscu. Jeśli głośnik się wyładuje możemy kupić baterie lub naładować ‘stare’. Drugą opcją są głośniki ładowane za pomocą portu USB. Trzecią grupą są głośniki zasilane sieciowo – a więc trzeba podłączyć je do gniazdka. Mamy tutaj kabel, który nieco ogranicza jego możliwości. Najlepiej, jeszcze przed zakupem zorientować się który głośnik umożliwia słuchanie muzyki przez najdłuższy czas.

Bardzo istotną kwestią jest obudowa głośnika bluetooth. Najczęściej będziemy korzystać z niego poza domem, dlatego tak ważne jest, aby był trwały i dobrze wykonany. Warto zwrócić uwagę na modele wodoodporne – z pewnością w przyszłości przyda się nam ta funkcja. Dużym udogodnieniem jest wbudowana pamięć, która pozwoli nam na przechowywanie utworów muzycznych bezpośrednio w urządzeni – nie będziemy musieli wtedy nawet podłączać telefonu.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Czy trzy obiektywy w smartfonie to już konieczność? Czyli o możliwościach aparatów wbudowanych w telefon

11 lutego, 2019
Close