Kiedy słuchamy muzyki podczas uprawiania sportu, wzrasta nasza motywacja i wydajność, mamy więcej energii, a nasze ciało jest w stanie znieść o wiele więcej. Kiedy jednak ćwiczymy poza domem, na przykład biegając, jeżdżąc na rowerze czy wykonując ćwiczenia na siłowni, do słuchania muzyki niezbędna są nam słuchawki. Jak wybrać te, które będą dla nas najbardziej komfortowe?

Słuchawki do uprawiania sportu – wygodne modele

Właściwie nie ma znaczenia to, czy zdecydujesz się na wybór słuchawek przewodowych czy bezprzewodowych, o ile właściwie będą one trzymały się uszu. Pamiętaj, że podczas takich sportów, jak bieganie czy trening fitness, słuchawki nauszne są mniej praktyczne. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tu modele douszne. Kiedy jesteśmy w ruchu, słuchawki narażone są na ciągłe wstrząsy, więc ważne jest, by posiadały one odpowiednie zabezpieczenia, które pozwolą im pozostać w naszych uszach, podczas gdy my biegamy czy skaczemy. Wypadające z uszu słuchawki mogą być naprawdę irytujące, a przecież, uprawiając sport, chcemy się raczej zrelaksować, niż niepotrzebnie stresować. Dobrym wyborem więc będą tu słuchawki douszne wyposażone w specjalny uchwyt, który zakładamy za ucho. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy pewność, że pozostaną one na swoim miejscu, nawet podczas intensywnego treningu.

słuchawki dla sportowca

Odporne na wodę i warunki atmosferyczne

Drugim kluczowym parametrem jest wodoodporność konstrukcji słuchawek. W końcu podczas ćwiczeń pocimy się niekiedy bardzo mocno. Zdarza się też, że sport uprawiamy na świeżym powietrzu w różnych warunkach pogodowych. Dlatego też, jeżeli chcemy mieć pewność, że woda nie spowoduje uszkodzeń w naszych słuchawkach, wybierzmy raczej modele wodoodporne. Dodatkową zaletą będzie ich trwałość i jakość wykonania, za sprawą których słuchawki nie ulegną zniszczeniu w razie upadku.

Słuchawki dla sportowców – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiamy, ćwicząc, chcemy czuć się jak najbardziej komfortowo. Nie potrzebujemy dodatkowych obciążeń, dlatego dobrze jest, gdy i nasze słuchawki są po prosu lekkie. Jeżeli natomiast muzyki słuchamy ze smartfonu, ważne jest, by pozwalały nam na przykład odebrać przychodzące połączenie i prowadzić rozmowę. W ten sposób nie będziemy musieli przerywać ćwiczeń, by odebrać telefon. Oczywistym jest natomiast również i to, że powinno nam zależeć na tym, by słuchawki zapewniały nam wysoką jakość dźwięków. Zwróć uwagę na modele, których konstrukcja pozwala na wzmocnienie niskich tonów.

słuchawki dla sportowca Słuchawki Panasonic RP-HS34E-W

Minimalne pasmo przenoszenia (Hz): 10
Maksymalne pasmo przenoszenia (Hz): 25000
Czułość (dB/mW): 112
Impedancja (om): 23
Głośniki: Neodymowe
Kolor: Czerwono-czarny
słuchawki dla sportowca Słuchawki Panasonic RP-HS34E-K

Minimalne pasmo przenoszenia (Hz): 10
Maksymalne pasmo przenoszenia (Hz): 25000
Czułość (dB/mW): 112
Impedancja (om): 23
Głośniki: Neodymowe
Kolor: Czarny
słuchawki dla sportowca Słuchawki Panasonic RP-HS34E-W

Minimalne pasmo przenoszenia (Hz): 10
Maksymalne pasmo przenoszenia (Hz): 25000
Czułość (dB/mW): 112
Impedancja (om): 23
Głośniki: Neodymowe
Kolor: Niebieski
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Laserowa czy optyczna? Jaką myszkę dla gracza wybrać?

21 listopada, 2018
Close