Niestety, wypadki chodzą po ludziach, a jeszcze częściej chodzą po kierowcach. Dlatego, jeżeli dojazd do pracy to Twoja codzienność lub po prostu jesteś zawodowym kierowcą albo też z całkiem innych przyczyn za kierownicą spędzasz sporo czasu, a swoim samochodzie chcesz czuć się bezpieczniej, warto rozważyć zakup wideorejetratora, który w sytuacji kolizji czy wypadku może okazać się bezcenny. Jak wybrać ten najlepszy?

Wyobraź sobie taką sytuację: jest piękny majowy dzień, kierujesz swoim nowym samochodem, nigdzie się nie spieszysz, więc nawet do głowy nie przyjdzie Ci jazda niezgodna z przepisami ruchu drogowego, aż tu nagle BAM! Niespodziewanie uderza w Ciebie inne auto. Na szczęście Tobie nic się nie stało, ale Twój nowiuśki samochód w sekundzie przestaje wyglądać jak nowy, właściwie to w ogóle przestaje przypominać samochód. Ale, ale! Kierowca, który spowodował stłuczkę, podchodzi do Ciebie oburzony, twierdząc, że to wszystko Twoja wina. Masz ochotę rozszarpać go na kawałki, ale przecież już i tak masz wystarczająco dużo stresów. I wtedy właśnie przypominasz sobie, że Ty to masz nagrane i jesteś uratowany. Wszystko za sprawą umieszczonego na przedniej szybie wideorejetratora. Pół biedy, jeżeli tylko wyobraziłeś sobie tę sytuację, a nie przeżyłeś jej naprawdę. A jeśli tak, to całe szczęście, że swoją niewinność mogłeś udowodnić za sprawą nagrania.

wideorejestrator

Dobry wideorejestrator – na co zwrócić uwagę?

Kluczowym zadaniem wideorejetratora jest zapewnienie Ci nagrania, które będzie dla Ciebie jak najbardziej czytelne. Oznacza to, że powinieneś zainteresować się urządzeniami o odpowiednio wysokiej rozdzielczości. W ten sposób zawsze będziesz mieć pewność, że na nagraniu dostrzeżesz wystarczająco dużo szczegółów. Najlepsze wideorejestratory oferują rozdzielczość FullHD. Ważna jest też płynność obrazu oraz rodzaj soczewki obiektywu – w tym wypadku szklana będzie znacznie lepsza od plastikowej. Nie bez znaczenia jest też jasność obiektywu oraz jego kąt widzenia – im szerszy kadr, tym większy obszar kamerka jest w stanie objąć swoim zasięgiem. Polecane wideorejetratory posiadają obiektywy o kącie widzenia od 140 do 170 stopni.

Najlepsze funkcje dodatkowe

W ramach dodatkowych opcji, producenci wideorejestratorów oferują na przykład funkcję trybu nocnego. W ten sposób urządzenie może pilnować Twojego samochodu również w nocy. Warto zorientować się również, czy interesujący Cię model posiada funkcję zabezpieczania nagrania, byś, w razie potrzeby, miał pewność, że ważny dla Ciebie moment, który uchwyciła kamerka, nie zostanie nadpisany lub przypadkowo usunięty.

Wideorejestrator jazdy Navitel R 200

Rozdzielczość matrycy: 1920 x 1080
Zdjęcia: tak
Zapis danych: microSD (max. 64 GB)
Format zapisu danych : MOV (H.264)
Przekątna ekranu (cal): 2
Nagrywanie dźwięku: tak
Detekcja ruchu: tak
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Jak działa funkcja Smart TV w telewizorze?

8 listopada, 2018
Close