Jak wybrać najlepszy pendrive?

Pendrive jest aktualnie najpopularniejszą formą przenośnej pamięci. W dzisiejszych czasach mało kto nagrywa dane, filmy czy inne pliki na płyty CD czy DVD – za pomocą pamięci USB można to zrobić szybciej i łatwiej. Pendrive to niewielki gadżet, który sprawdza się zarówno w pracy, na uczelni oraz podczas wyjazdów i spotkań towarzyskich. Dzięki temu, że występuje w przeróżnych formach – może okazać się także przydatnym prezentem! Jak więc wybrać pendrive? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Pendrive – mały gadżet o wielkiej mocy

Coraz więcej osób korzysta z pamięci USB. Jest to nie tylko szybki sposób na skopiowanie ważnych danych, ale także na przechowywanie ważnych dla nas plików – zdjęć czy filmów. Zdarza się, że komputery się psują, dyski padają i ciężko jest później uratować wszystkie foldery. Kopiując wszystko na pendrive mamy pewność, że zawsze będą z nami! Jest to kompaktowe urządzenie, które możemy zabrać wszędzie. Wiele modeli występuje w formie breloka – a więc możemy dopiąć go do kluczy czy torebki. Zajmuje mało miejsca, zmieści mnóstwo plików – czego chcieć więcej?

Pendrive
Kingston 8GB Data Traveler SE9
Pojemność: 8 GB
Interfejs: USB 2.0
Gwarancja producenta: 5 lat
Pendrive
Integral 16GB Blue Sky
Pojemność: 16 GB
Interfejs: USB 2.0
Gwarancja producenta: 2 lata
Pendrive
Kingston 16GB Data Traveler micro DUO+USB
Pojemność: 16 GB
Interfejs: USB 2.0 / micro USB
Gwarancja producenta: 5 lat

Pamięć przenośna – na co warto zwrócić uwagę?

Na rynku jest szeroki asortyment pamięci USB. Poszczególne modele różnią się między sobą formą, kształtem, pojemnością oraz ceną. Jak wybrać tak, żeby cieszyć się nośnikiem danych przez długie lata? Na co zwrócić uwagę?
Przy wyborze pendrive nie powinniśmy się kierować tylko wyglądem zewnętrznym. Owszem – urządzenia w formie postaci z kreskówek zachęcają, jednak tutaj liczy się ‘wnętrze’. Dla nas ważna jest pojemność, ponieważ to od niej będzie zależeć to, ile plików będziemy mogli wgrać na pamięć USB. Dostępne na rynku urządzenia mają od 1 GB do 512 GB. Chcąc kopiować muzykę, zdjęcia czy filmy warto wybierać modele o pojemności co najmniej 8 GB.

Ilość dostępnej pamięci to jedno, szybkość transmisji danych – drugie. Chodzi o to, jak szybko będą kopiowane pliki na nasze przenośne urządzenie i jak szybko, będą odczytywane. Liczy się nie tylko ‘standard pamięci USB’, ale również gniazdo, które mamy w komputerze. Oczywiście im wyższe wartości, tym lepiej.

Na samym końcu przyglądamy się obudowie pendrive. Musimy pamiętać, że powinna przede wszystkim chronić wnętrze – a tym samym dane przenośnej pamięci. Coraz częściej producenci decydują się na aluminiowe obudowy, które są bardziej odporne na uszkodzenia. Na rynku znajdziemy także wodoodporne pendrive, którym nie straszna jest nawet kąpiel w wannie.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Show Full Content

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

NEXT STORY

Close

Jak działa funkcja Smart TV w telewizorze?

8 listopada, 2018
Close